Süper Lig’de Avrupa sıralaması kesinleşti! Fenerbahçe, Sivasspor ve Trabzonspor…

Ziraat Türkiye Kupası’nı Beşiktaş’ın kazanmasının arkasından Fenerbahçe, Trabzonspor ve Sivasspor’un gelecek sürem Avrupa’daki durumu resmen belli oldu. Antalyaspor’un finali kaybetmesi ve dolayısıyla Avrupa hayalinin de suya düşmesiyle beraber Fenerbahçe, Trabzonspor ve Sivasspor’un istediği senaryo gerçekleşti.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi’ne…

Beşiktaş’ın Türkiye Kupası’nı kazanmasının arkasından gelecek sürem Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi’nde savaşım edecek. Sarı-lacivertliler, UEFA Avrupa Ligi’ne Play-off Turu’ndan katılacak ve bu turu geçmesi durumunda gruplarda yer alacak. Bu turda maçlar 19 Ağustos ve 26 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

Sivasspor kapıyı araladı

Ligi beşinci bitiren Sivasspor, Avrupa kupalarında savaşım edecek. Beşiktaş’ın Türkiye Kupası’nı almasının arkasından Sivasspor gelecek sürem yepyeni kurulan UEFA Konuşma Ligi’nde yer alacak. Yiğidolar, 2. Eleme Turu’ndan UEFA Konuşma Ligi’ne dahil olacak ve ilk maçlarına 22 ve 29 Temmuz tarihinde çıkacak. Sivasspor’un gruplarda yer alabilmesi için 3 eleme turu geçmesi gerekiyor.

Trabzonspor 2 eleme oynayacak

Sivasspor ile beraber lig dördüncüsü Trabzonspor da UEFA Konuşma Ligi’nde boy gösterecek. Bordo-mavililer, 3. Eleme Turu’ndan gireceği UEFA Konuşma Ligi’nde ilk maçlarını 5 ve 12 Ağustos tarihinde oynayacak. Trabzonspor’un gruplarda yer alabilmesi için 2 eleme geçmesi gerekiyor.

Galatasaray’ın kaderi Manu’ya bağlı

UEFA Şampiyonlar Ligi’ne ön eleme oynayarak katılacak olan Galatasaray’ın önünde iki seçenek bulunuyor. UEFA Avrupa Ligi’nde finali Manchester United kazanırsa, Galatasaray Şampiyonlar Ligi’ne 3.Ön Eleme Turu’ndan (3-4 Ağustos) katılacak. Villarreal kupayı alırsa sarı-kırmızılılar, 2. ön elemeden (20-21 Temmuz) başlamış olacak.

Beşiktaş direkt gidebilmek için Chelsea’yi bekliyor

Süper Lig’i şampiyon olarak tamamlayan ve Türkiye Kupası’nı kazanan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi gruplarına direkt katılabilmek için Premier Lig ekiplerinden Chelsea’nin durumunu bekleyecek. Devler Ligi’nde mutlu sona Chelsea ulaşırsa Beşiktaş’ın gruplara kalabilmesi için Londra temsilcisinin, ligini ilk 4’te bitirmesi gerekiyor. Chelsea kupayı kaldırır ve liginde ilk 4’e giremezse siyah-beyazlı ekip, Şampiyonlar Ligi’ne elemelerden başlamış olacak.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *