Switch’in kurucusu müzisyen Tommy DeBarge, vefat etti

Müzik dünyasının mühim gruplarından Switch‘in üyelerinden Tommy DeBarge, 64 yaşlarında aramızdan ayrıldı.

TMZ’nin haberine nazaran DeBarge’ın karaciğer ve böbreklerinin batkı etmesi sebebiyle yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı.

Bir süredir fena durumda olan müzisyenin sık sık hastaneye gittiği öğrenildi. Ölüm haberine duyuran kızı Marina DeBarge, babasının bir süre kovid-19’la savaştığını, hastalığı yenmesine karşın böbrek ve karaciğerinin batkı etmesi sebebiyle öldüğünü duyurdu.

Haber Global’in derlediği bilgilere nazaran, DeBarge’ın kız kardeşi Etterlene DeBarge ise kardeşinin bulutların üstünde gitar çaldığını söylemiş oldu. Etterlene paylaşımında “Tommy’nin şimdi kanatları var” diye yazdı.

Tommy DeBarge kimdir?

R&B ve funk grubu olan Switch’le 1970’li yılların sonunda müzik dünyasında adından söz ettiren DeBarge’ın katkısının olduğu hitler içinde Call Your Name, Love Over & Over Again ve There’ll Be Never Be sayılabilir. Tommy DeBarge, Switch grubunu kardeşi Bobby ile kurmuş sonrasında grubu genişletmişti.

Switch kendi döneminde R&B ve funk müziğinde belirleyici rol oynamıştı. Tommy ve Bobby, DeBarge adıyla aile grubu oluşturmak için sonrasında Switch’i bırakmıştı.

DeBarge olarak 6 albüm çıkaran grubun hitleri içinde Rhythm Of the Night en fazlaca bilineniydi. Bu şarkı 1985 senesinde Bilboard sıralamasında 3 numaraya kadar yükselmişti. Tommy’nin kardeşi olan öteki grup üyesi Bobby ise 39 yaşlarındayken AIDS sebebiyle yaşamını kaybetmişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *