Taksi filminin başrolü Samy Naceri, İstanbul’da taksi bulamadı

1998 senesinde çekilen Fransız yapımı ‘Taksi’ filminin başrol oyuncusu Samy Naceri, bir film görüşmesi için İstanbul’a geldi.

Taksi’ serisi filmlerindeki başrolüyle ün kazanan Naceri, hususi bir toplantıya katılmak için Beyazıt’ta kalmış olduğu otelden taksi durağına yürüdü. Kendisine Fransız toplumsal medya fenomeni Parisa ve menajeri Don Kerry birlikte rol aldı.

Samy Naceri, Cağaloğlu’ndaki taksi durağına vardığında taksi bulamadı ve 20 dakika taksi bekledi. Naceri, İstanbul’un zamanı caddelerinde yürürken ve taksi beklerken fanatikleri ile kucak kucak fotoğraf çektirdi.


“Taksi sorunu olması çok üzücü”

60 yaşındaki Samy Naceri, İstanbul’daki tecrübelerini söyledi:

“Türkiye’ye 15 gün önce de tatil için gelmiştim. Bugün bir davet üzerine İstanbul’a geldim. Bana tarihi yerleri gezdirdiler. Osmanlı’dan Atatürk’e kadar olan tarihi eser ve olaylar hakkında bilgi verdiler. Tarihe ilgi duyan bir kişi olarak Türkiye’de olmak muazzamdı.”

“Türkler beni sokakta gördüğünde tanıyor ama gelip konuşmak için utanıyorlar, ben de öyle olduğunu anlayınca selam veriyorum. Onlar da gelip benimle konuşuyor. Böyle büyük muazzam bir şehirde, turistlerin çokça ziyaret ettiği bir şehirde taksi sorunu olması çok üzücü.”

“Burada taksici olmak istemezdim”

“Gezdiğim ve film çektiğim şehirlerde araba kullanmayı seviyorum. Trafik yoğunluğu yüksek olan şehirlerde de araba kullandım, o yüzden İstanbul trafiğinde de zorlanmadım. Moskova veya Paris trafiğini görseniz saçlarınızı koparırsınız. Oraların trafiği daha da beter.”

“Eğer bir oyuncu olmasaydınız Türkiye’de taksici olur muydunuz?” sorusuna Samy Naceri “Burada taksici olmak istemezdim çünkü trafik çok karışık” yanıtını verdi.

Fransız oyuncu binmiş olduğu taksinin direksiyonuna da geçti, İstanbul sokaklarında taksi kullandı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *