Tamer Karaateş, arabesk-fantezi müzikte devrim yapmak istiyor

Dön Dünya” şarkısının almış olduğu beğenilerden duyduğu mutluluğun kendisini cesaretlendirdiğini özetleyen Tamer Karaateş, “Değerli sanatçı ve müzisyen büyüklerimden aldığı güzel yorumlar doğru yolda olduğumu gösterdi. Özellikle memleketin Elazığ’ın arkamda olduğunu görmek beni ayrıca mutlu etti” dedi.

Şarkısıyla yakaladığı çıkışı sahnelerde de devam ettireceğini söyleyen Tamer Karaateş iddialı konuşurken “Arabesk ve düşlem müzikte yepyeni bir döneme girildiğini düşünüyorum.

Bilhassa gençlere tekrardan müziğimizi dinletmek için bir devrime gerekseme var ve o devrimi yapabilecek kabiliyete haiz olduğumu düşünüyorum” dedi.

“Dön Dünya” şarkısında geçmişteki acılı ve karamsar müziğin yerine ümit dağıtan bir hava estirdiklerini söyleyen Tamer Karaateş, “Dünya iyilik için dönecek sloganıyla yola çıktık.

Bunu kanıtlamak için toplumsal mesuliyet projelerinde gönüllü olarak yer almayı istiyoruz. Değişen dünyada arabesk de değişmeli. Ikimiz de bunun öncülerinden biri olmak istiyoruz” dedi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *