Tamer Levent’in 50. sanat yılı Maltepe’de kutlandı

Maltepe Belediyesi’nin Artshop Yayıncılık ile ortaklaşa düzenlemiş olduğu programda oyuncu Aslı Nişancı ile yazar Vedat Akdamar, Tamer Levent’in sanat yaşamının mühim dönüm noktalarını sunum eşliğinde sanatseverler ile paylaştı.

Ressam Zahit Büyükişleyen ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Ali Sönmez, Tamer Levent’in Türkiye’de drama sanatının kurumsallaşması için büyük çabalar sarf ederek, mesleki örgütlenmelerin öncülüğünü üstlendiğine değinerek Levent’in sanatçı duruşuyla, kişiliğiyle hayatlarına kattıkları ile fazlaca ayrı bir yere haiz bulunduğunu söylediler.

Tamer Levent, sanat teriminin toplumda tekrardan anlaşılması, sanat teriminin toplumun ortak yaşama ve fikir biçimi olması için “Sanata Evet” hareketi başlattığını söylemiş oldu.

“Sanata Evet” hareketiyle yaşamın sanatsallaşmasının insana katacağı değerlerin önemine dikkat çeken Levent, “Daha güzel ve daha anlaşılır bir dünya için Maltepe’den Sanata Evet” çağrımızı yeniliyoruz” diye konuştu.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden soprano Burcu Soysev ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden solist Zafer Erdaş sahne alarak müzik dinletisi sundu.

 Programın bitiminde Türkan Saylan Kültür Merkezi Sanat Koordinatörü Kubilay Erdelikara tarafınca Tamer Levent’e plaket takdim edildi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *