Teddy Quinlivan, Chanel’in ilk trans modeli oldu

Victoria’s Secret’ın peşinden, dünyaca Meşhur Fransız moda evi Chanel de bir trans modelle çalışmaya başladığını duyurdu ve model Teddy Quinlivan, Chanel’in yepyeni yüzü seçildi. Böylece Chanel, trans model seçen ikinci şirket oldu.

25 yaşındaki model bu gelişme üstüne “Dünya seni tekmeleyecek, sana tükürecek ve sana değersiz olduğunu söyleyecek. Ayağa kalkma gücüne sahip olmak, savaşmaya devam etmek senin işin, çünkü vazgeçersen, zafer gözyaşlarının tadını asla bilemezsin. Bu hayali gerçeğe dönüştüren herkese teşekkürler” dedi.

Daha ilkin Chanel’in yanı sıra Gucci, Chloé ve Louis Vuitton şeklinde moda devlerinin defilelerinde boy gösteren 25 yaşındaki model, trans bulunduğunu 2017’de açıklamıştı.

Victoria’s Secret’ta neler olmuştu?

Kasım ayında Victoria’s Secret Pazarlama Direktörü Ed Razek’in trans ve büyük gövde modellerle hiçbir vakit çalışmayacağını deklare etti. Toplumsal medyada tepki ile karşılanan Razek’in açıklamasından sonrasında marka özür diledi ve #TransisBeautiful etiketi ile kampanya başlatıldı.

Kısa bir süre sonrasında Brezilyalı trans model Valentina Sampaio, toplumsal medya hesabından Victoria’s Secret’in alt markası olan “Pink” için çekimde bulunduğunu duyurdu. Sampaio’nun paylaşımının peşinden  Victoria’s Secret Pazarlama Direktörü Ed Razek çekilme etti.

TIKLAYIN – Victoria’s Secret’ın ilk trans modeli Valentina SampaioHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *