Telefon kılıfları iyi mi temizlenir? Telefon kılıfı temizlemenin en ergonomik yolu

Silikon ve saydam olan telefon kılıfları zaman içinde kirlenerek kullanmaz hale geliyor. Binbir türlü bakteri ve virüs barındıran telefon kılıflarını temizlemenin en kolay yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Birbirinden güzel ve keyifli modelleriyle öne çıkan telefon kılıfları, hem şık bir görünüm kazandırıyor hem de telefonların zarar görmesini önlüyor. Telefon kılıfları içinde bilhassa de saydam modellerin tercih edilmesi, kolay kirlenme benzer biçimde dezavantajları da bununla beraber getiriyor. Gün süresince kullandığınız ve kimi vakit masa üstüne kimi vakit çantaya koyduğunuz telefonlarınızı kirlenmeye karşı da korumuş olan kılıfların artık sık temizlenmesi gerekiyor. Günümüzde birbirinden değişik model ve markada cep telefonu mevcuttur. Apple, samsung, huawei ve daha fazlası her birinin ortak özelliği aslına bakarsak darbelere karşı dayanıksız olmalarıdır. Bu durumda satın aldığınız telefon kılıflarını temizlemek başa düşüyor. Peki, telefon kılıflarının temizliği iyi mi yapılmalı?

Kirlenen ya da sararan telefon kılıflarınızı aseton yardımıyla kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Sadece, asetonu fazla dökmemeye dikkat edin. Aksi halde çizilmeler görülebilir.

Saydam olan telefon kılıflarınızı diş macunu ile pırıl pırıl yapabilirsiniz.

Temiz bir kaba birazcık sirke döküp kılıfı içinde beklemeye alın.

Silikon bir telefon kabınız var ise, ılık suyun içine bulaşık detarjanı ilave edin. Sonrasında bezi suya daldırın ve kılıfın kirlenen yerlerini nazikçe silin. Suyun oldukça sıcak olmamasına dikkat edin. Yoksa telefonunuz zarar görebilir.

SİRKE İLE TELEFON KILIFI TEMİZLEME

Sirke, mikrop kırıcı özelliği yardımıyla ideal bir kılıf temizleme malzemesidir. Bir fazlaca şahıs sirke kokusundan rahatsız olur. Bunun için elma sirkesi kullanarak bu metodu uygularsanız kokuya mevzusunda hiçbir hastalık yaşamazsınız. Bunun için temizlemek istediğiniz kılıfı bir kabın içine koyun. Üstüne istediğiniz çeşitte bir sirke dökün. Sirkenin kılıfı tamamiyle kapladığından güvenli olduktan sonrasında bu şekilde 1 gün süresince bekleyin. Ardında kılıfınızı durulayıp kurutarak yeniden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *