Teşkilat’ta Uzay’ı ve MİT ekibini yıkan haber

TRT 1‘in Ulusal İstihbarat Teşkilatı‘nı mevzu alan dizisi Teşkilat dizisi 14 Kasım Pazar akşamı 22. son bölümüyle ekrana geldi. Başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtçu, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Tuncer Salman, Nihat Altınkaya, Serdar Yeğin, Turgut Tunçalp, Gürkan Uygun ve Hakan Boyav’ın yer almış olduğu Teşkilat’ın, 21 Kasım Pazar ekrana gelecek olan 23. yepyeni kısmında de ilk fragman gösterildi.

Zehra ve kızı sonunda kavuştu

Teşkilat son bölüm final sahnesinde Yıldırım’ın kaçırılmış olduğu Zehra’nın kızı Yağmur’u Serdar kurtarmayı başardı. Kızına karşılık yaşamını ortaya koyan Zehra’yı ise içtiği zehrin etkisinden gene Serdar kurtardı. Anne ve kız ise aylar sonrasında ilk kere buluştu. Serdar ise bu sahne karşısında gözyaşlarına boğuldu.


Uzay’ın eşi Ebru vuruldu

Öteki taraftan ise Yıldırım’ın tuzağına düşen Uzay’ın eşi Ebru, MİT ekibiyle ilgili gerçekleri araştırmaya başladı. Ebru, ekibin operasyon esnasında yüzleri belli olacak şekilde fotoğraflarını çekti. Uzay ise eşinin evine gizlice girerek fotoğrafları sildi. Sadece Yıldırım, Çetin’e Ebru’nun öldürülmesi için buyruk verdi.

Hakkı Dayı’nın oğlu ise tetikçi olarak bu saldırıda kullanılmak istendi. Ebru’yu korumak isteyen ekip ise evine gittiği esnasında, Ebru’nın sokak ortasında kurşunun hedefi bulunduğunu görmüş oldu. Uzay hamile olan eşinin vurulduğunu görünce büyük yıkım yaşadı. Öteki taraftan Hakkı Dayı ise, Ebru’nun vurulmuş olduğu anda elinde silahla kaçan kişinin oğlu bulunduğunu görünce şoke oldu.


Teşkilat son bölüm özeti

Ariel’in alınmasıyla zor duruma düşen ve Şirket’le ilişkileri bozulan Yıldırım, İsrail’de yaşananların öcünü almak için harekete geçer. Ekip, Ceren’in para dolu bir çanta bıraktığı adam üstünden kurgulanan planın ne işe yaradığını çözmeye çalışırken, bu gizemli insanın aslına bakarsak Yağmur’un ardında olduğu ortaya çıkar.

Yağmur’un kaçırılmasının arkasından ekip kenetlenir ve dört koldan çalışmalara adım atar. Sadece asla beklemedikleri vakalar ekibi zor durumda bırakacaktır.

Pınar, Yağmur’un kaçırılmasıyla ilgili bir ipucu bulmak ümidiyle Çetin’e gittiğinde öğrendiği gerçek daha büyük bir tehdidi açığa çıkarır. Yağmur’u kaçıranların yapmış olduğu teklif karargahta büyük bir yankı uyandırır.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *