TFF, stadyumlara giriş için düzenleme yapmış oldu

Türkiye Futbol Federasyonu, resmi web sitesinden yapmış olduğu açıklamada corona virüs olay sayılarının yükselmesi sebebiyle stat girişleri için düzenleme getirdi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bütün dünyada, bilhassa de Avrupa’da Covid-19 olay sayılarını hızla yükselten Omicron varyantı devletimizde de etkili olmaya adım atmıştır.

Sıhhat Bakanlığımızın, bizzat Bakanımızın ifadeleri ile önümüzdeki günlere dair beklentisi olay sayılarının hızla artacağı yönündedir. O nedenle aşılanma ve uygun takvimle destek dozlarının (3 yada 4. dozlar) yapılması daha büyük ehemmiyet taşımaktadır.

Hatırlatma aşıları koşul

Bilinmiş olduğu suretiyle karşılaşmalara izleyici olarak bir tek aşı takvimini (T.C. Sıhhat Bakanlığı tarafınca sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sıhhat Bakanlığı tarafınca sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış olan kişiler yada Covid-19 hastalığını geçirip üstünden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılım sağlayabilmektedir.

Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine yada bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına karşın hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını yada daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *