TikTok, Twitter’ın hususi durumunu kopyalamayı planlıyor

TikTok popülaritesini arttırırken, kendi sistemini de geliştirmeye devam ediyor. 2021 yılının yıldızı olan ve büyük bir yükseliş gerçekleştiren platform, yepyeni bir özelliğe haiz olmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan bilgilere nazaran bu özellik, Twitter‘dan esinlenilerek gerçekleştirilecek.

Yakında kullanıcılarının karşısına çıkması planlanan özellik, şu an için kontrol aşamasında. Platformun kısa süre içinde yepyeni eklentisini tam sürüme sunması umut ediliyor.

TikTok, kendi “retweet” tuşunu yapıyor

Tekrardan gönder adıyla kullanıcılarının karşısına çıkacak özellik, bir çok toplumsal medya uygulamasında yer ediniyor. Başkasına ilişik bir gönderiyi paylaşmanıza yarayan bu özellik, Twitter‘ın “retweet” tuşuna da oldukça benzetildi. Paylaş menüsünün içine eklenecek olan geliştirme şu an için sınırı olan sayıdaki kullanıcı tarafınca kontrol ediliyor.

Bütün bunların yanı sıra TikTok, tekrardan gönder hususi durumunu birazcık olsun sınırlamayı hedefliyor. Şirket ilk başta, yalnız dost olarak eklediğiniz kişilerin gönderilerini tekrardan paylaşmanıza olanak sağlayacak. İlerleyen süreçlerde bu durumun tersine dönerek dönmeyeceği ise belli değil.

Bu sınırlama yardımıyla içeriklerin aslolan sahiplerinin görüntülenme rakamlarını korumak isteyen TikTok, kullanıcılarını da korumak istiyor. Şu an için her insanın kullanımına açılmayan tekrardan gönder eklentisi, şimdiden toplumsal medyanın gündemi haline de geldi. Eğer sizin de bu özelliğe erişiminiz mevcutsa, özet akışına göz atmanızda yarar var.

Eklentiyi kullanmaya başladığınız andan itibaren ilgili paylaşımların sahiplerine bildirim gideceğini de ihmal etmeyin. Ek olarak TikTok, tekrardan gönder tuşuna basan kullananların, görüşlerini paylaşmalarına da izin verecek. Bununla beraber eğer sizin içeriğiniz tekrardan gönderildiyse de, kimin paylaşım yaptığını ve ne yazdığını okumanız da mümkün olacak.

Her ne kadar karşılıklı takipleştiğiniz kişiler için sunulsa da, yepyeni özellik yardımıyla algoritmada öne çıkmanız da mümkün. Zira sınırlama olsun olmasın bu eklentiyi kullanan kişiler, daha çok insana ulaşmanızı elde edecektir. Bakalım toplumsal medyada pek fazlaca platformun sunmuş olduğu bu yenilik, TikTok kullanıcıları tarafınca da benimsenecek mi, bekleyip göreceğiz.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *