TikTok, video sürelerini uzatıyor – Magazin Mahallesi Teknoloji

TikTok, geçen senenin sonundan beri genişletilmiş formatını kontrol ediyor. Gelecek haftalarda şirket, seçeneği dünya genelinde kullanıma sunmaya başlamış olacak.

TikTok Ürün Müdürü Drew Kirchhoff, yapmış olduğu açıklamada değişikliğin uygulamada daha varlıklı öykü anlatımı ve eğlencenin önünü açacağını söylemiş oldu:

“İçerik oluşturucular zaten çok parçalı hikayeleri TikTok’ta bir araya getirme konusunda çok deneyimli ancak içerik oluşturuculardan sık sık, içerikleri için biraz daha zaman istediklerini duyuyoruz. İçerik oluşturucular, zamanın uzamasıyla beraber biraz daha fazla alan esnekliği ile TikTok’ta yeni veya genişletilmiş içerik türleri oluşturabilecekler.”

TikTok videoları başlangıçta maksimum 15 saniye ile sınırlıydı, sadece hemen sonra sınır bir dakikaya çıkarıldı. Sadece Snapchat Spotlight ve YouTube Shorts’un da aynı maksimum video uzunluğuna ulaşmasıyla platformun iki rakibi var.

TikTok’un video uzunluğunu üç dakikaya çıkarması, uygulamayı genç rakiplerinden ayırmaya destek olabilir ve akış devi YouTube ile rekabeti hızlandırabilir. Sadece bununla beraber daha kısa biçimin çekiciliğini de kaybedebilir ve izleyicilerin dikkat süresinde problemler yaşanabilir.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *