Tiktok’da Iyi mi Para Kazanılır? | Toplumsal Medya Haberleri

Eğer ilgilenen var ise TikTok para kazanmaya, o vakit bir içerik yaratıcısı olarak sizin kariyer yapmak için doğru yerdesiniz.

Tiktok, Çinli teknoloji şirketi ByteDance tarafınca geliştirilmiş, görsel efektler, şarkılar ve ses efektleri ekleyebileceğiniz, 15 ila 60 saniye içinde kısa videolar kaydetmenize, düzenlemenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan bir uygulamadır.

Bu toplumsal ağın en büyük nüfuzu genç bir seyirci kitlesinde bulunsa da, Çin’de her yaştan insan da onu kullanmaya başlıyor.

Peki öteki toplumsal ağlar şeklinde çalışıyor mu? TikTok’ta ötekiler şeklinde para kazanabilir misin?

Dünyada meydana gelen her şeyle, birçok şahıs TikTok’ta bir hesap oluşturmayı ve dünyaya dans, makyaj, fotoğrafçılık, merak mevzusundaki yeteneklerinizi göstermeyi yada yalnız şakalar yapmayı seçti, bu sizin rahatlığınızdan para kazanmak için bir fırsattır.

Bu bizi ilgilendiren kısma gidelim dedi.

İlginizi Çekebilir : Tiktok Takipçi Satın Al

TikTok’ta iyi mi para kazanılır?

Hesapları büyütün ve satın.

TikTok’ta para kazanmanın ilk yolu, hesaplarınızı büyütmek ve arkasından onları satmaktır.

Bu, e-ticaret yada ürün alanında giderek daha popüler hale geliyor.

Instagram’da olduğu şeklinde, bir niş seçeceksiniz ve arkasından kendinizi, ürününüz için ideal satın alan olacak kişiyi çekmek için ideal olarak viral hale gelen içerik olan keyifli içerik yapmaya adayacaksınız.

Bugün, bu dünyada esasen TikTok profillerini belirli bir ilgi çevresinde büyüten insanoğlu var.

Bu çoğu zaman niş bir mevzudur ve satacak bir şeyleri olmayabilir, sadece o sektördeki markalara ulaşacaklar ve TikTok profillerini onlara satacaklar, böylece TikTok’tan para kazanacaklar.

Ürün markaları için iyi haber şu ki, bu hesabı elinize aldığınızda, ürünleri satmak oldukça kolaydır.

İnsanların ürün satma yollarından biri TikTok Live üstünden. Canlı gösterim yaparken ürünleri piyasaya sürüyorlar yada canlı gösterim yaparken aslına bakarsak müzayedeler düzenliyorlar.

Ve doğal ki biyografide, takipçilerinizi ürününüzü satın almaya daima götürebileceğiniz bir bağlantı var.

Öyleyse, TikTok’u seven türden biriyseniz ve yalnız belirli bir mevzu çevresinde izlemek ve bu topluluğu belirli bir mevzu çevresinde oluşturmak istiyorsanız, bunun üstüne gidin ve sonrasında erişim sahibi olmak isteyen markalara ulaşın. Bu takipçilere ve onlara hesabınızı pazarlayabilirsiniz.

TikTok takipçilerinizi öteki toplumsal ağlara taşıyın

Hemen hemen yerleşik pek fazlaca içerik oluşturucunun bulunmadığı ve izleyicilerden büyük ilgi gören oldukça yepyeni bir uygulamadır.

Mühim oranda takipçi edindiğinizde, onları para kazanabileceğiniz başka bir platform türü olan Instagram yada YouTube kanalınıza götürebilirsiniz.

Bağışlar

İnsanların TikTok’tan para kazanmasının bir başka yolu da canlı gösterim yapmak ve izleyicilerden bağış toplamaktır (tıpkı Twitch şeklinde öteki platformlarda yapabileceğiniz şeklinde).

TikTok’un bu hususi durumunu oldukça garip buluyorum.

Kelimenin tam anlamıyla ilk günden itibaren gerçek anlamda entegre bir para kazanma platformudur.

Gördüğüm kadarıyla, şu şekilde çalışıyor:

TikTok kullanıcısı olduğunuzda profilinize gidip coin denilen bir şey satın alabilirsiniz.

Yüz jeton için size 1,39 dolara mal olacak.

Şimdi bu paralarla ne yapacaksınız?

En sevdiğiniz içerik oluşturuculardan biri yayındayken, yaptıkları içinde ne olduğu oluşturmadaki bütün çabaları için onlara teşekkür etmenin bir yolu olarak onlara para gönderebilirsiniz.

Yaratıcı bu madeni parayla ne yapıyor?

Oluşturucu, madeni paraları elmasa dönüştürür ve bu elmaslar PayPal vasıtasıyla nakde dönüştürülebilir.

TikTok’un Çince versiyonunda, buna benzer bir işleve haiz Douyin adlı bir uygulama var.

İçerik oluşturucular canlı yayındayken, sattıkları bir ürüne bir alışveriş sepeti ekleyebilirler. Canlı yayına girebilir, bir müzayede düzenleyebilir ve insanoğlu, ürününüzü alışveriş sepeti özelliği vasıtasıyla canlı olarak satın alabilir.

Sanırım bu özellik her insanın hesabına bir an ilkin vuracak.

Etkisi altına alan kampanyalarını yönetin

TikTok’ta para kazanmanın bir başka yolu da influencer kampanyalarını yönetmektir.

Bu yepyeni bir düşünce değil. Instagram influencer’larına hizmet verecek influencer ajanslar esasen var.

Aynı kavram TikTok için de geçerlidir. TikTok’taki bir içerik oluşturucu ile o influencer ile çalışmak isteyen bir marka içinde aracı yada aracı olabilirsiniz.

Anlaşmanın oluşturulmasından, her iki tarafın yönetiminden, bütün teslimatların karşılandığından güvenilir olarak, yalnız bir koordinatör olarak, bu şekilde kampanyaları yönetmek için bir hizmet tutarı talep edebilirsiniz.

TikTok bir platform olarak akıllıdır; Aslına bakarsak, dahili bir etkisi altına alan programa esasen sahipler. Kısaca ben büyük bir markaysam ve TikTok’a gidip “Hey, içinde bulunduğum alan burası, hangi etkileyicilerle çalışmalıyım?” Bunu yapabilirim.

Tek şey, bu anlaşmayı görüşme etmek için TikTok’a bir yüzde ödeyeceğim.

Bu anlaşmayı TikTok haricinde yapmak ve markaların birazcık para biriktirmesine destek olmak için bir hizmet yada ajans olarak girebileceğiniz yer burası.

Tiktok reklam platformu

TikTok’ta reklam platformunu kullanarak para kazanabilirsiniz.

Feysbuk ve Instagram reklamları şeklinde, şu anda “TikTok reklamları” için Google’ı kullanabilir ve reklam platformlarına kaydolabilirsiniz.

Daha ilkin ücretli trafik çalıştırdıysanız oldukça açıktır, bundan dolayı pazarınız TikTok üzerindeyse, bazı reklamlar yapmaya, orada tecrübe etmek için birazcık bütçe ayırmaya ve nasıl biteceğini görmeye kıymet olabilir.

Bir ihtimal TikTok üstünden daha çok ürün pazarlayabilirsiniz!

Yönetim hizmetleri

Sen edebilirsiniz tarafınca TikTok para kazanmak sunan uygulama içi yaratıcısı yönetimi hizmetleri.

TikTok’taki bazı içerik oluşturucuların milyonlarca takip edeni var ve kimi zaman bu, o içerik oluşturucu için fazlaca süratli ve bir gecede oluyor. Elinizde bir iş sahibi olmak şeklinde.

İçeri girip onlara içerik stratejileri, yaratıcı stratejileri, kim bilir yollarına çıkan teklifleri ve anlaşmaları yönetme mevzusunda destek olacak hizmetler sunabilirsiniz.

Öyleyse, bu prodüksiyon yada öykü anlatma deneyimine sahipseniz, TikTok yaratıcılarına yönetim hizmetleri sunmak için kesinlikle uygulayabilirsiniz.

Danışmanlık

Son fakat minimum değil, bir kez TikTok’ta bir ustalaşmış olduğunuzda ve kim bilir birinin bir ihtimal yüz görüntüleme alan bir videoyu iyi mi çekebileceğini ve 100.000 görüntüleme almasına iyi mi destek olabileceğini hakikaten anlarsanız, danışmanlıktan hizmet sunabilirsiniz.

Bu, platform deneyiminizden yararlanmanın ve TikTok’ta Meşhur olmak yada yaratıcı olmak isteyen insanlara yardım etmenin hakikaten mükemmel bir yoludur, aslına bakarsak, videolarının milyonlarca olmasa da yüz binlerce şahıs tarafınca görülmesi için stratejilerini geliştirin.

Elbet, bunu bir hizmet olarak sunmak için ilkin bu mevzuda data birikimine ve deneyime haiz olmalısınız. Lakin orada olduğunuzda, insanoğlu sizin uzmanlığınıza ve beyninize kendi başlarına haiz olmak için para ödeyecekler.

Ve onlara tesir anlaşmaları yapmalarına yardım ederseniz, bu anlaşmanın bir yüzdesini yada bir kısmını görüşme edebilirsiniz şundan dolayı onların danışmanı sizsiniz ve TikTok’ta viral olmalarına destek olmuşsunuzdur.

 

TikTok’ta ne kadar para kazanabilirim?

TikTok, 1500 takipçiden sonrasında size para ödemeye adım atar. Aboneleriniz büyüdükçe, TikTok size daha da fazla ödeme meydana getirecek.

TikTok’un canlı yayına giren her 10.000 takipçi için ortalama 100 ABD doları ödediği tahmin edilmektedir.

Daha kati olmak gerekirse, haiz olduğunuz takipçi sayısı arttıkça, hesabınızın para kazanmasına erişim olasılığı da artar, bundan dolayı ilk adım hedef kitlenizi ve takipçilerinizi artırmaktır.

TikTok’ta gelir toplayabilmek için elbet ebeveynlerinizin uygun onayı ile markalarla resmi anlaşmalar yapabilmeniz için minimum 18 yaşlarında olmanız gerekiyor kısaca sözleşmelerde reşit olma şartı da olacaktır.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *