Toplumsal medya fenomen Semih Taşyürek, müzikten vazgeçmiyor

Bugüne dek gerek amatör gerekse ustalaşmış çekim klipleri ile dinleyicisinin karşısına çıkan Semih Taşyürek, ilk kez 2014 senesinde İhanetle Süslediğin Aşk şarkısını amatör olarak yayınladı.

Toplumsal medyada yer almış olduğu ilk yıllarda yayınladığı bu klip beklediği ilgiyi görmese de bu Taşyürek’i yolundan alıkoymadı. O artık hayatta başkalarının romanını okuyan bir insan değil kendi romanını yazan bir insan olarak başarısızlıklarından fazlaca daha büyük dersler çıkararak, kendinden güvenilir adımlar ile yoluna devam etti.

Zelzele ile düet olarak seslendirdikleri fakat umduklarını bulamadıkları “İhanetle Süslediğin Aşk” şarkısının arkasından gene çeşitli düet seslendirmelerde bulunmuş oldu.

2018 senesinde İbrahim İstemihan ile gerçekleştirdikleri, “Dünyanın Bizimle Derdi Ne?” Düetinin arkasından 2019 senesinde Decrat ile “Umudum Yıkılmaz” şarkısını düet olarak seslendirdiler. “Umudum Yıkılmaz” şarkısında kendi yaşantısından kesitler dile getiren Semih Taşyürek, genel olarak ise şarkılarında çocuk istismarından adaletsizliğe pek fazlaca toplumsal mevzuyu dile getirdi.

Her ne kadar bugün kliplerini ustalaşmış olarak çekse de içindeki amatör ruhu öldürmeyen Taşyürek, şarkılarında hala yüreklere dokunabilmeyi başarabiliyor. Sesini fazlaca daha geniş halk kitlelerine duyurabilmek için hem toplumsal medya platformlarının hem de müzik platformlarının tamamında yer edinen Semih Taşyürek, ek olarak toplumsal medya platformlarının tümünde mavi tıka haiz Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tek fenomeni olarak dikkat çekiyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *