Toplumsal medya fenomeni Sofia Cheung’un acı sonu

Hong Konglu Instagram fenomeni Sofia Cheung, en fazlaca beğeniyi toplayacak fotoğrafların ardında koşarken canından olan son kurban oldu.

Instagram‘da paylaşmış olduğu ve her biri değişik şelale, yar, kayalık benzer biçimde yerlerde çekilmiş etkisi altına alan fotoğraflarla ünlenen ve bu fotoğrafları için hiçbir tehlikeden çekinmeyen genç hanım bu kez kadere yenildi ve şelalede poz vererek selfie çekmeye çalışırken uçurumdan düşerek yaşamını yitirdi.

Dünyayı şoke eden vaka geçen cumartesi günü Sofia Cheung ve arkadaşları Ha Temiz Lai parkına gittiğinde yaşandı.

The Sun’da yer edinen habere gore bir şelalelin ucunda selfie çekmek isteyen toplumsal medya yıldızı ayağı kayınca dengesini yitirdi ve şelalenin bitiminde yer edinen havuza çakıldı.

Sofia Cheung‘un dehşete kapılan arkadaşları derhal ambulans çağırdı ve hanım acil olarak hastaneye kaldırıldı. Sadece Cheung hastaneye vardığında yaşamını yitirdi.

Günü üç arkadaşıyla Ha Temiz Lai tabiat parkında geçiren sadece yaşamını kaybedeceğinden habersiz olan talihsiz fenomen, Instagram sayfasında yürüyüş, kano, bulgu, açık hava etkinlikleri ve fotoğrafçılığı tutkuları olarak sıralamıştı.

Sofia’nın 6 bin 314 takip edeni olan hesabından paylaşılan son fotoğraf, 9 Temmuz’da gösterildi. Genç kadının ölüm haberini alan yakınları ve takipçilerini, Sofia’nın sayfasını ileti yağmuruna tuttu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *