Toplumsal medya fenomeni Taha Duymaz, gay mi? Son noktayı koydu!

Magazin Mahallesi’nin hususi haberine bakılırsa, geçtiğimiz günlerde çıkardığı ‘Alayına Caz’ şarkısı ile dikkatleri üstüne çeken toplumsal medya fenomeni Taha Duymaz, çekmiş olduğu yiyecek videoları ile kabiliyetlerini sergilemeye devam ediyor.

Mütevazı mutfağında kimi süre takipçilerinin takdirini toplarken kimi süre da ‘fakir edebiyatı’ yapmış olduğu yönünde eleştirilerle karşılaşan Duymaz’ın ‘Alayına Caz’ şarkısının klibi 5 milyonun üstünde bir izlenme rakamına ulaştı.

2003 doğumlu Taha Duymaz, son günlerde devamlı kendisine yöneltilen ‘Top musun?’, ‘Gay misin?’ sorularına isyan ederek bu mevzuya yapmış olduğu izahat ile son noktayı koydu.

‘Erkeklik, kadına şiddet uygulamaksa, top olmayı tercih ederim’

Taha Duymaz, açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

“Her insana merhabalar. Size bir mevzu aleyhinde açıklık getirmek isterim. Devamlı bana ‘Top musun?, Gay misin?’ diyenler oluyor. Ben köy ortamında doğdum, büyüdüm ve bu toplumsal medyaya ilk başladığım günlerde diksiyonum, evet birazcık kötüydü. Ben konuşmamı düzeltmeye çalıştıkça niçin kız şeklinde konuşuyorsun ya da niçin kız şeklinde devamlı yiyecek yapıyorsun deyip durdunuz.

Erkeklik kaba dayı şeklinde konuşup, elde tesbihle dolaşıp, hanıma sertlik uygulamaksa, güvenli olun top olmayı yeğlerim. Lütfen, karşı tarafı rencide etmeden ilkin dönün bir kendinize bakın. Tekrardan söylüyorum, lütfen artık bana bu tür sorular sormayın. Kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri ya da kendinize söylenmesini istemediğiniz şeyleri bir başkasına söylmeyin Iütfen. Son olarak şunu eklemek isterim. Lütfen, her insana saygı duymayı ve ayrımcılık yapmayı bırakalım. Hoşçakalın sağlıcakla kalınca.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *