Toplumsal medyada bir ilk! Pinterest tüm ‘zayıflama’ reklamlarını kaldırıyor!

Toplumsal medya platformları içinde ilk yasak geldi

Görsel paylaşım platformu Pinterest bugün yapmış olduğu açıklamada alınan yepyeni kararları duyurdu.

Şirket tarafınca resmi blog sayfasından gösterilen makalede, Pinterest’in artık zayıflama ve kilo verdirmeye yönelik reklamları, metinleri ve görsellerinin kaldırılacağı açıklandı.

Şirket tarafınca meydana getirilen açıklamada, “Kilo verme ya da kilo vermeye yardımcı ürünlerle birlikte vücut kitle endeksi ya da benzeri sistem ve yöntemleri kullanan görsel ve reklamlara yer verilmeyecek” denildi.

Şirket tarafınca meydana getirilen açıklamada, “Bu duruşumuz bizi, kilo verme reklamlarını yasaklayan ilk büyük sosyal paylaşım platformu yaptı. Öte yandan sağlıklı yaşam tarzı, alışkanlıklar ve fitness hizmetleri ve ürünlerine halen izin verilecektir” ifadesi kullanıldı.

Pinterest’in üst düzey yetkililerinden Sarah Bromma, bir süre ilkin yapmış olduğu açıklamada, “Pinterest, kullanıcılarının duygusal ve zihinsel sağlıklarını korumak için çalışıyor ve beden olumlamayı destekleyerek, kötü beslenme alışkanlıklarına karşı duruşunu koruyor” demişti.

Küresel olarak kullanıcılarının yüzde 60’ından fazlasının hanım olduğu Pinterest, 2015 yılından beri yeme bozukluklarıyla ilgili içerikleri platformdan kaldırıyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *