Trendyol, dünyanın en fazlaca indirilen 10 alışveriş uygulaması içinde tek Türk şirketi oldu

Dünyanın elit mobil uygulama çözümleme platformları içinde yer edinen App Annie, uygulama yayıncıları listelerini deklare etti.

Bütün  dünyadaki indirmeler üstünden meydana getirilen değerlendirmede Trendyol, EMEA merkezli alışveriş uygulamaları listesine Türkiye’den ilk 10’a giren tek şirket oldu.  

Sıralama, 2012 yılından bu yana en yaratıcı ve başarı göstermiş mobil uygulama yayıncılarını belirleyen App Annie tarafınca App Store ve Google Play’deki uygulama indirme sayıları temel alınarak hazırlanıyor.

Türkiye’nin en fazlaca indirilen e-ticaret uygulaması

Trendyol mobil uygulaması bugüne dek 60 milyondan fazla indirilerek Türkiye’nin en fazlaca indirilen e-ticaret uygulaması oldu. Trendyol’da ziyaretlerin yüzde 93’ü mobil uygulamadan yapılırken, müşterilerin yüzde 85’i alışverişlerini mobil uygulama üstünden gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret şirketi, dünyanın ise önde gelen platformlarından olan Trendyol, moda, elektronik, ev & mobilya, market besin, anne-çocuk, kozmetik benzer biçimde birçok kategoride 30 milyondan fazla ürünü Türkiye’nin dört bir tarafındaki 20 milyon etken müşterisiyle bir araya getiriyor.

Trendyol, müşterilerine ve satıcılarına en iyi alışveriş deneyimi sunmak için teknoloji ekibindeki ortalama 1.000 mühendisle beraber yepyeni teknolojiler geliştirerek, mobil uygulamasını ve platformunu her gün geliştirmeye devam ediyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *