TRT sanatçısı keman virtüözü Turay Dinleyen, trafik kazası geçirdi

53 yaşındaki TRT sanatçısı keman virtüözü Turay Dinleyen‘in motosiklet kazası geçirdiği ve yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

Acı haberi ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu.

Usta müzisyen için yakarış isteyen Akay, “Keman virtüözü TRT‘nin çok değerli keman sanatçısı Turay Dinleyen, maalesef motosiklet kazası geçirdi. Dinleyen, motosikleti ile seyir halindeyken arkadan bor araba çarpmış ve kaçmış. Hastaneye kaldırılan ve acilen ameliyata alınan usta müzisyen yoğun bakımda uyutuluyor ve dularınıza ihtiyacı var. Parmağında da sorun olduğunu öğrendiğim değerli sanatçımız, inşallah sağlığına kavuşur ve bir problem olmadan sazını icra eder. TRT camiasına acil şifalar dilerim.” ifadelerini kullandı.

Turay Dinleyen kimdir?

28 Şubat 1968 tarihinde dünyaya gelen keman sanatçısı Turay Dinleyen, TRT’ye girmeden ilkin Hacettepe Klasik Türk Müziği Korosu‘nda Metin Everes yönetiminde çalışmalarda bulunmuş ve bazı cemiyetlerde emekleri olmuştur.

İlk Keman derslerini babası Mehmet Dinleyen’den almıştır. TRT Müzik ekranlarında programda icra eden usta müzisyen, oldukça sayıda sanatçıya sahnelerde ve albümlerde birlikte rol almıştır.

Dinleyen, Asya Minör CD’si , Engin Gürkey ve Mısırlı Ahmet “Search” albümünde de yer almıştır.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *