Türk mühendis geliştirdi, WhatsApp kullanıma sundu

Yepyeni özelliğin geliştirme sürecinde vazife alan Türk Meta (eski adıyla Feysbuk) çalışanı Cenup Kayım, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada “WhatsApp’ta geliştirdiğim ilk customer facing özellik release oldu. Artık bir iş yeriyle konuşurken, iş yerinden gelen mesaja puan verebiliyorsunuz.” bilgisini paylaştı.

WhatsApp, işletme hesaplarını iyileştirmeyi hedefliyor

Shiftdelete.net’in haberine bakılırsa; işletme hesaplarını değerlendirme özelliği, ortalama 1 ay ilkin WABetaInfo tarafınca ortaya çıkarıldı. Başlangıçta iOS ve Android Beta kullanıcılarının erişimine oluşturulan puanlama sistemi, şu anda genel kullanıma sunuldu. Konuştuğunuz bir işletmenin size gönderilmiş olduğu mesajları değerlendirerek, söz mevzusu hesaba ilişkin memnuniyetinizi belirtebilirsiniz.


Mesajları değerlendirmek için:

WhatsApp’ı açın.

Arkasından işletmeyle aranızdaki sohbeti açın.

Değerlendirmek istediğiniz mesaja dokunun ve basılı tutun.

Değerlendir’e dokunun.

Mesajı değerlendirmek için istediğiniz sayıda yıldızı seçin.

Gönder’e dokunun.

Mesajları ‘Hiç yararlı olmadı’, ‘Yararlı olmadı’, ‘Biraz yararlı oldu’, ‘Yararlı oldu’, ‘Çok yararlı oldu’ olmak suretiyle toplamda 5 değişik seçenek üstünden yıldızla değerlendirebiliyorsunuz. WhatsApp, gönderdiğiniz oylamayı işletme hesabına tamamen anonim bir halde bildiriyor. Doğrusu isminizi ve öteki kişisel bilgilerinizi karşı taraf ile kesinlikle paylaşmıyor.

Şirket değerlendirme meydana getirecek olan kullanıcıları, “Geri bildiriminiz isimsiz olarak kaydedilir ve WhatsApp tarafından, işletmelerin müşterilere gönderdikleri mesajları iyileştirmelerine yardımcı olmak amacıyla kullanılır” ifadeleriyle bilgilendirdi. Özelliği geliştirme amacının da işletme hesabı ile kullanıcı arasındaki iletişimi iyileştirmek bulunduğunu altını çizdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *