Türk oyuncu Denise Turkan, Hollywood yapımında yer aldı

Uzun senelerdir New York’ta yaşayan Türk oyuncu Denise Turkan, Hollywood yapımı Death And Bowling filmimizde mühim rollerden birini canlandırdı.

2018 senesinde çekimleri tamamlanan ve pandemi dolayısıyla vizyonu ertelenen film; orta yaşlı lezbiyen kadınlardan oluşan bir bowling takımının kaptanı olan Susan’ın, hastalığı sebebiyle intihar etmeye karar vermesi ve ölümünün peşinden yaşanmış olan iç hesaplaşmaların art arda yaşanmış olan vakaları ele alıyor.

Film en iyi senaryo ödülüne layık görüldü

Denise Turkan, çekimleri Los Angeles’da meydana getirilen filmimizde Susan’ın sevgilisi olan Arnie rolünü canlandırıyor. Film ABD prömiyerini yapmış olduğu ilk festivalde “en iyi senaryo” ödülüne layık görüldü. Oynadığı rol aleyhinde açıklamalarda bulunan Denise Turkan “Bir komedi oyuncusu olarak dram oynamak çok iyi bir deneyimdi, hele ki 2 çocuklu lezbiyen bir kadını oynamak değişik bir tecrübeydi. Ayrıca sette LGBTİ bireylerinin olması biraz daha rahat ve güvende olmamı sağladı” dedi.  Setlerde homofobik yaklaşımların sona ermesi icap ettiğinin altını çizen Denise Turkan, her insana eşit davranılması icap ettiğini beyan etti.

Çalışmalarına Türkiye’de de devam etmek istiyor

Meslek hayatına tiyatroda da etken bir oyuncu olarak devam eden Denise Turkan, şimdilerde Oscar Wilde’ın İmportance of Being Earnest (Ciddi Olmanın Önemi) adlı tiyatro oyununda Lady Bracknell adlı karaktere yaşam veriyor. Tiyatronun haricinde müzisyen kimliği de olan Denise Turkan, solistlik yaparak New York’un çeşitli mekanlarında sahne alıyor.

Oyunculuk ve müzik üstüne Türkiye’de de emek harcamalar yapmayı hedefleyen Denise Turkan, sanata dair çalışmalarını doğduğu ülkesine de taşımak istiyor. Türkiye’deki projelere açık bulunduğunu bu yüzden Türkiye’deki menajerlerden teklif beklediğini ifade eden Denise Turkan, hem ABD’da hem de Türkiye’de çalışmalarına iki yönlü olarak devam etmek istediğini her fırsatta dile getiriyor.

Death And Bowling Filmi Pembe Yaşam KuirFest’te Gösterilecek

Türkiye’nin ilk LGBTİ temalı filmler gösteren festivali Pembe Yaşam KuirFest’e katılacak kişiler, Death and Bowling filmin gösteriminde Denise Turkan’ı seyretme fırsatını bulacaklar. Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen ve internasyonal bir festival olan Pembe Yaşam Kuir Fest çerçevesinde gösterilecek Death and Bowling filmi; 25 Eylül Cumartesi saat 18:30’da Ankara’da, 1 Ekim Cuma günü ise İstanbul’da sinemaseverlerle buluşacak.    Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *