Türk sporcu Deniz Saypınar, giysisinden nedeniyle uçağa alınmadı

Miami’ye gitmek için Texas Havalimanı’na giden vücut geliştirme sporcusu Deniz Saypınar, giysisinin kışkırtıcı ve açık olduğu nedeni öne sürülerek uçağa alınmadığını ileri sürdü.

Instagram hesabından izahat meydana getiren 25 yaşındaki sporcu, şu ifadeleri kullandı:

“İslam ülkesinden taşındım bu sebeple bayanlar ikinci ya da üçüncü hatta sınıfsız bir halde yaşıyorlardı. Sadece burada da gene bu yaşanıyor. Kendimi gücenmiş hissediyorum. Beni ABD Birleşik Devletlerinde resmen fakat resmen bu şortu giyindiğim için almadılar uçağa.

Türkiye’de büyüdüm. Bu ülkede şeriat yok sadece İslam yanlısı bir ülke. Ben kadınım ve kadınlığımı göstermeyi seviyorum, ne giyeceğimi bilecek kadar medeniyim. Burada hanımefendilere, biseksüellere, translara ya da geylere meydana getirilen baskı oldukça fazla. Burada işinizden ya da motivasyonunuzdan bahsetmiyorum, direkt olarak hayatınızdan bahsediyorum.

Bu yüzden cinsiyetinizden nedeniyle bir sınıfa ilişkin olmadığımız bir ülkeye taşındım. Bir ihtimal Türkiye dinlence ya da gezi için iyi sadece yaşamak için oldukça zor. Hiçbir şekilde kot şort giyindiğim için tehdit edilmemeliyim. Kendinizle ilgili herhangi bir söz hakkına haiz değilseniz hayvandan ne farkınız kalır?”


 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *