Türkiye bu vakası konuşuyor! Musa Orhan’dan Ezgi Mola’ya şoke eden teklif!

Oyuncu Ezgi Mola‘nın cinsel hücum suçundan yargılanan Musa Orhan‘a Twitter‘dan hakaret etmiş olduğu sebebi öne sürülerek oluşturulan davada yepyeni bir gelişme yaşandı.

Musa Orhan‘a kişisel Twitter hesabından “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyeyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun” mesajını paylaşan Ezgi Mola‘ya, Musa Orhan‘ın avukatından ‘Özür dile’ teklifi geldi. Sadece Mola’nın bu teklifi reddettiği öğrenildi.

Batman‘da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla uzman çavuş Musa Orhan aleyhinde cinsel hücum suçundan Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi‘nde dava açılmıştı. Sanık aleyhinde verilen tahliye sonucu kamuoyunda büyük tepki yarattı. Sanatçı Ezgi Mola da, toplumsal medya hesabında “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyeyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhantutuklansın” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunmuş oldu. Şüpheli olarak Mola’nın ifadesi alındı. Mola, 19 Mart 2021’de emirle alınan ifadesinde özetle şu şekilde dedi:

“Kadına şiddetin, ölümleri, istismarların üst üste gerçekleştiği o dönemde tam da Twitter gündeminin en üst sıralarında yer alan (Twitter tabiri ile trend topic olan)! #MusaOrhantutuklansın etiketiyle tüm kadına şiddet olaylarına genel tepkimi her duyarlı insan gibi verdim. Ben şikâyetçiyi ne tanırım ne da şahsına bir kastım olabilir. Göz önünde olan biri olduğum için duyarlılığımı gösterme düşüncesiyle genel fikrimi ve tepkimi ortaya koydum.”

Hakaret suçunun uzlaşmaya doğal olarak suçlar kapsamında olması sebebiyle savcılık, dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi. Taraflar aranarak uzlaşıp uzlaşmayacakları soruldu.

Özgürlük’in  haberine bakılırsa, Orhan’ın avukatı, “Mola özür mesajı yayınlasın” dedi. Sadece Mola reddetti. Taraflar uzlaşmayınca savcılık, Mola aleyhinde ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçundan Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *