Türkücü Aydın Aydın, yepyeni klibiyle gene vaka yarattı

Meşhur türkücü Aydın Aydın, pandemi sebebiyle toplumda yaşanmış olan yılgınlığa dikkat çekmek ve “Ne olursa olsun durmamalıyız” demek için Meşhur erkek oyuncu Tom Hanks‘in canlandırdığı Forrest Gump karakteri şeklinde koştu. Edirne’de süregelen ekip elbiseli temsili koşu, Hakkari’de son buldu. 

Aydın, “Devam ke” (devam et) adını verdiği şarkısının klibi için ülkenin birçok yerinde ekip elbise ile koşan Aydın Aydın, “Ne olursa olsun, hayat devam ediyor, inancımızda da kültürümüzde de yılmak ve durmak yok. Dünya ve insanlık bugünleri de aşacak elbette, o yüzden devam ke diyoruz ve her ne iş yapıyorsak, her ne üretiyorsak, o işi yapmaya, o üretimi gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Korona hastalığı öncesinde bir selamlaşma olarak öpüşmenin insanoğlu arasındaki salgın hastalıkları çoğaltabileceğine dikkat çeken “Öp Meee” adlı şarkıyı icra eden Aydın Aydın, toplumsal meselelere dikkat çekmiş olduğu güncel performanslarıyla da tanınıyor. Amerikan tıraşı yerine Anadolu tas tıraşını öneren, küçüklere sebze meyve sevdirmek için kafasına karpuz geçiren, dünyayı ve ülkemizi bekleyen mühim küresel sorunlardan olan kuraklık sorununa dikkat çeken Aydın Aydın’ın “Şıp Şıp Su Sesi” adlı türküsü toplumsal medya platformlarında 100 milyondan fazla tıklanma almıştı.

Hanıma şiddete karşı, sigara içilmesine karşı, çevre kirliliğine karşı eylemleriyle de malum Aydın Aydın, yepyeni güncel performansıyla dikkatleri üstüne çekti.

Temsili olarak Edirne’den Hakkari’ye kadar koşan Aydın Aydın, bu performansını sıhhat çalışanlarının fedakâr çalışmalarına dikkat çekmek ve onlara teşekkür etmek için yaptığını söylemiş oldu.

Koşuyu Hakkari’deki 2 bin 800 rakımlı Şivekür zirvesinde tamamlayan Aydın Aydın, burada Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu ile kara bata çıka yürüdükten sonrasında halay çekip eserini tanıttı.

2 bin 800 rakımda sıhhat çalışanlarıyla da bir araya gelen Meşhur türkücü Aydın Aydın, eserini zirvede tamamladı.

Aydın Aydın‘ın türküsüne sıhhat çalışanları da alkış tutarak destek verdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *