Turuncu ile ev dekorasyon fikirleri

Turuncu, ilkbahar ev dekorasyonu için en ideal renktir. 2020 ilkbahar dekorasyonunda turuncu renk kombinasyonunu bilmek, sizlere uygun bir ev dekorasyonu yapma fırsatını sağlar. Peki turuncu ile uyumlu olan renklerle iyi mi bir dekorasyon yapılabilir? Turuncu ile uyumlu renkler hangileridir? Turuncu ev dekorasyonu trendleri nedir? İlkbahar rengi turuncu ev dekorasyonu fikirleri yalnız yasemin.com’da!

İlkbahar diyince akla gelen ilk renklerden kabul edilen turuncu, ev dekorasyonu mevzusunda da en fazlaca tercih edilen tonlardan biri oluyor. Bilhassa konuk odaları ve yatak odaları için oldukça ideal olan turuncu, kendisiyle uyumlu tonlarla birleştiğinde ortaya şahane bir beraberlik çıkartıyor. Bu uyumu sağlayabilmeniz için turuncu ile uyumlu olan renkleri ve bu renkleri dekorasyonda kullanım şekillerini iyi bilmeniz gerekir. Turuncu renk ile uyumlu belli başlı tonlar vardır. Bu tonları kırlent, yastık, halı ve tekli berjerlerde kullanabilirsiniz. Bununla beraber perdelerde de turuncuya yakın olan tonları tercih edebilirsiniz. Turuncunun yakın olduğu renkler sırasıyla krem, siyah, beyaz, yeşil ve kahverengidir. Evin her köşesinde rahatça uygulayabileceğiniz turuncu renk dekorasyonu, sizleri 2020 ilkbahar ev dekorasyonu için oldukça hazır hale getirecektir. 

TURUNCU İLE UYUMLU RENKLER

Krem: Oldukça yumuşak bir renk olan krem, turuncu mevcud canlılığını kırıp odada bir denge oluşturmanızı sağlar. Turuncu ve krem birleşimi; yatak odalarınızda ve konuk odalarında tercih edebilirsiniz.

Siyah ve Beyaz: Siyah ve beyaz renkler, zıtlıkların uyumunun en güzel temsilidir. Siyah ve beyazın baskınlığında turuncu rengi olabildiğince azca kullanın. Mesela; dekoratif parçalar bunun için idealdir.

Yeşil: Güz diyince akla ilk gelen renklerden kabul edilen yeşil, bu anlamda turuncu ile oldukça uyumlu bir ikili olurlar. Nitekim yeşilin her tonu, turuncu ile oldukça şık bir kombinasyon oluşturacaktır.

Kahverengi: Bütün bu renkler haricinde, turuncu ile kardeş de diyebileceğimiz ton kahverengidir. Kahverengi ile turuncu, güz sezonunda evin her yanında oldukça uyumlu bir beraberlik oluşturacaktır.

Pastel Mavi: Turuncuya en yakışan tonlardan biri de pastel mavidir. Sıcak bir renk olan turuncu ile pastel mavisi, uyumlu bir beraberlik oluşturur. Pastel mavi, buşunduğu ortama sıcak ve dingin bir his bırakır.

Ekru: Yeşil, turuncu dekorasyonunun en malum uyumlu renklerindendir. Bununla beraber su yeşili, açık yeşil ve ekru tonları da oldukça uyumlu olacaktır.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *