Twitch hacklendi, fenomenlerin ne kadar kazanılmış olduğu ortaya çıktı

Amazon’un sahibi olduğu toplumsal paylaşım ve video platformu Twitch siber saldırıya uğradı. Şirket tarafınca meydana getirilen açıklamada saldırının fazlaca hedefli olduğu belirtilirken bu hücum sonrasında fazlaca sayıda gizli saklı bilginin de sızdırıldığı  ve ele geçirildiği duyuruldu.

Twitch’in kaynak kodu ve Meşhur kullanıcılarının bu platform üstünden kazanılmış olduğu paraların ortaya çıkmış olduğu kaydedildi.

125 GB’lık duyarlı veriyi hiç kimseye fark ettirmeden eline geçiren siber saldırganların elde edilmiş detayları 4chan adlı tartışmalı bir platforma yüklediği de açıklandı.

Twitch’i bünyesinde barındıran Amazon mevzuyla ilgili bir izahat yapmadı. Teknoloji güvenliği uzmanları, “Bu saldırı kullanıcılardan ziyade Twitch’e  yönelikti. Fakat buna rağmen Twitch kullanıcıları bazı önlemler almalı. Şifrelerini değiştirmeli ve mevcut şifreleriyle aynı olan diğer platformlardaki şifrelerini de değiştirmeli” açıklamasını yapmış oldu.

51 milyondan fazla kullanıcısı olan Twitch’e yönelik bu saldırıdan sonrasında ABD’de “Twitch’i nasıl silerim” aramasında yüzde 733’lük bir artış meydana geldiği de duyuruldu.

Verilere gore Twitch’te oyun oynayarak para kazanan en popüler 5 “fenomen”in ortalama 35 milyon dolar kazanılmış olduğu ortaya çıktı.

İnteraktif bir video seyretme platformu olan Twitch’te insanoğlu kullanıcıları bilgisayar oyunu oynarken izliyor. Bu zamana kadar Twitch’te kullananların ne kadar para kazanılmış olduğu bilinmiyordu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *