Twitter Spaces, masaüstü tarayıcılara da geliyor

Pandemi döneminde ortaya çıkan ve sesli iletişimi öne çıkaran Clubhouse ile öteki toplumsal medya platformları da bu alanda neler yapabileceklerini araştırmaya başlamışlardı.

Clubhouse’u ilkin satın almaya çalışan arkasından Spaces ile platforma rakip olan Twitter çalışmalarına devam ediyor. Spaces’ı öncelikli olarak mobilde sunan platform, masaüstü taratıcılara da bu yepyeni özelliği getirmeye başlayacağını duyurdu.

Twitter, haberi bir tweet ile paylaştı. Duyuruya bir ekran görüntüsü de ekleyen toplumsal medya platformu, Spaces için odaklandıkları noktaları da paylaşırken Clubhouse ile rekabeti kızıştırmakta kesin bulunduğunu gösterdi.

Spaces kullanıcıları dostlarını yada takipçilerini çağrı edebilecekler. Sadece Twitter’ın The Verge’e belirttiği şeklinde, web kullanıcıları başlangıçta mevcut Spaces’ı kullanırken birazcık daha sınırı olan olacak.

Twitter, Kasım 2020’de Spaces’ı ilk kez piyasaya sürerken Spaces’ın amacının, “iyi düzenlenmiş bir akşam yemeği” havasında, kullanıcılara dostça bir içtenlik sağlamak bulunduğunu söylemişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *