Twitter’ın ana sayfasında mühim yenilik

Popüler toplumsal medya platformu Twitter, kullananların uygulamada yaşamış olduğu deneyimi artırma çalışmalarına devam ediyor. Şirket 1 ay ilkin işitme engelli bireylerin Twitter’daki videoları anlamasını kolaylaştırmak için otomatik alt yazı desteği geliştirdiğini duyurdu. Ek olarak Twitter’ın üstünde çalmış olduğu yenilikler içinde: TikTok seçimi dikey Keşfet sekmesi de var.

Toplumsal medya şirketi şimdi de ana sayfanın tasarımına el attı. Bilinmiş olduğu suretiyle Twitter’ın mobil uygulamasını açınca otomatikman, yepyeni tweetlerin yer almış olduğu ana sayfa çıkıyor. Platformda aradığınız bir şeyi bulmak içinse Keşfet sekmesine girmeniz ve buradaki arama çubuğunu kullanmanız gerekiyor. Sadece bu süreç yakında daha kolay hale gelecek.

Twitter ana sayfasına arama butonu geliyor

ABD’li toplumsal medya şirketi, Twitter’ın ana sayfasında sağ üst köşeye arama butonu eklediğini duyurdu. Hemen hemen kontrol aşamasında olan ve bir grup iOS kullanıcısının erişimine oluşturulan yepyeni özellik yardımıyla, platformda arama yapmak için Keşfet’e girme zorunluluğu ortadan kalkacak.

Twitter, arama hususi durumunu ana sayfaya iki değişik şekilde getirmeyi planlıyor. İlk teste bakılırsa, ana ekranın üst sekmesine ince uzun bir arama çubuğu yerleştirilecek. İkinci yöntemde ise ekranın sağ üst köşesine yuvarlak bir arama butonu eklendiği gözüküyor. Sadece bu iki kullanım şeklinin hangisinin geçerli olacağı hemen hemen belli değil. Şirket her kullanıcıya değişik görünüm sunacağını belirtti.

Şirket yepyeni özelliği Twitter’ın iOS uygulamasında kontrol ettiğini söylemiş oldu. Fakat ne vakit genel kullanıma sunulacağını ise paylaşmadı. Bundan dolayı ana sayfada arama butonu göremiyorsanız bir süre daha beklemeniz gerekebilir.

TikTok seçimi Keşfet özelliği de testte

Twitter, Keşfet’in eski sürümünde bulunan COVID-19, Haberler, Spor ve Eğlence sekmelerini yakında kaldıracak. Daha temiz ve mütevazi bir görünüme haiz olan yepyeni arayüzde artık yalnız “Trend” ve “Sizin İçin – For You” kısımları yer alacak. Hindistan’da kontrol sürecine başlanan yepyeni özellik kısa süre sonrasında globale açılacak. (Shift Delete)Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *