Twitter’ın yepyeni hususi durumunu ilk Türkler kullanacak

Twitter, Reactions (Tepkiler) adlı yepyeni hususi durumunu sınırı olan bir süre için hususi olarak Türkiye’de deneneceğini duyurdu.

Twitter‘dan meydana getirilen açıklamada, “Bir beğeni her zaman *tüm hisleri* karşılamadığından, insanlara bir tweet hakkındaki duygularını hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmaları adına yeni bir yol sağlamak için bir dizi emoji ekledik” denildi. Emojiler içinde gülen yüz, şaşırmış yüz, alkış, mutsuz yüz ve kırmızı kalp bulunuyor.

Meydana getirilen basın açıklamasında, “Twitter çok çeşitli insanlara, kültürlere ve topluluklara sahiptir. Bu nedenle, evrensel olarak tanınan ve insanların tweetler hakkında ifade etmek istediklerini temsil eden ve nihayetinde daha anlamlı konuşmaları teşvik eden emojiler bulmaya çalıştık” denildi.

Kullanılan emojiler aleyhinde araştırma yaptıklarını ve insanların tweetleri okurken hissettikleri en mühim duyguların “eğlenmiş” ve “meraklı” bulunduğunu öğrendiklerini aktaran Twitter, “‘Hayal kırıklığı’ ve ‘öfke’ aynı zamanda insanların tweetleri okurken hissettikleri yaygın duygular olsa da ve bazı insanlar tweetlere katılmadıklarını ifade etmek istese de şu anda bunları emoji reaksiyonları olarak dahil etmiyoruz” açıklamasını yapmış oldu.

Twitter tepkiler iyi mi çalışacak?

Tepkiler’i görüntülemek için, insanoğlu Beğen düğmesine uzun süre basabilir ve bir tweet aleyhinde ne hissettiklerini göstermek için bir emoji seçebilir yada bir tek Beğen düğmesine dokunarak tweetleri beğenmeye devam edebilirler.

Tepkiler özeliği (Reactions), yalnızca Türkiye’de, iOS için Twitter, Android ve Twitter.com’da sınırı olan bir süre için kullanılabilecek. Bu özelliğin gelecek günlerde her insanın kullanımına sunulacağı da kayıtlara geçti.

Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *