Twitter’ın yepyeni özelliği, kavgaları önleyecek

Popüler toplumsal medya platformu Twitter, gerilmiş bir seyirde ilerleyen sohbetlerde kullanıcılara uyarıda bulunacak. Hemen hemen kontrol aşamasında olan yepyeni özelliğe bakılırsa toplumsal medya uygulaması kullanıcıya çeşitli hatırlatmalar meydana getirecek.

Sputnik Türkiye’de yer edinen habere bakılırsa Twitter, ‘hararetli’ geçmiş olduğu tespit edilen sohbetlerin alt kısmına ‘dikkat’ uyarısı yerleştirecek.

Hemen hemen tecrübe etme aşamasında

Android ve iOS kullanıcılarının erişimine oluşturulan yepyeni özellik hemen hemen tecrübe etme aşamasında. Şirket mevzu aleyhinde meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bir sohbete katılmadan önce ortamın havasını bilmek ister miydiniz? Android ve iOS’ta, girmek üzere olduğunuz sohbetin hararetli veya gergin bir hal alıp alamayacağı konusunda size bilgi verecek istemleri test ediyoruz.”

‘Saygı çerçevesinde kontakt’ hatırlatılacak

Twitter ek olarak, kullanıcılara belirli telkinlerde bulunacak. Irdelemenin içine girmeden ilkin ‘saygı çerçevesinde kontakt kurmanın’ platformu daha iyi bir yer haline getirdiğini hatırlatacak. Ek olarak değişik fikirlere karşı açık olmanızı ve daima gerçeklere odaklanmanız icap ettiğini de vurgulayacak. Bütün bu tarz şeyleri kabul ediyorsanız ilgili konuşmaya katılabileceksiniz.

Kontrol sürecinin sürdüğünü belirten Twitter, ikazları ne vakit genel kullanıcılara sunmuş olacağı mevzusunda data vermedi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *