Ulusal sporcu Ayşe Begüm Onbaşı, Dünya Şampiyonu oldu

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda ulusal sporcu Ayşe Begüm Onbaşı altın madalya kazanmıştır.

Bakü’nün ev sahipliği yapmış olduğu Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda bireysel bayanlar kategorisinde finale kalan ulusal sporcu Ayşe Begüm Onbaşı altın madalya için yarıştı. İstanbul Gelişim Üniversitesi Gövde Eğitimi ve Spor Yüksekokulu talebesi Ayşe Begüm, 21.850 puanla altın madalyaya ulaştı.

Red Bull sporcusu olan Ayşe Begüm Onbaşı, finallere en iyi dereceyi elde ederek terfi etti. Finalde de kendisinden beklenen yüksek performansı ortaya koyan başarı göstermiş sporcu, rakiplerini geçerek dünyanın en iyisi oldu.

Aerobik cimnastik disiplininde alt kategorilerde Dünya ve Avrupa şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı, böylelikle kariyerinin ilk büyükler Dünya şampiyonluğunu elde etti.

“Türk kadınının gücünü gösterdiğimiz için…”

Ulusal cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, madalya töreninin arkasından yapmış olduğu açıklamada, “Tek kadınlar kategorisinde altın madalya kazandım. Gerçekten çok mutluyum. Türk kadının gücünü gösterdiğimiz için ayrı bir mutluluk yaşıyoruz” dedi.

Altın madalya kazanılmış olduğu için yaşamış olduğu mutluluğu dile getiren Redbull sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, “Aerobik Cimnastik Şampiyonası Bakü’de sona ermiş bulunuyor. Tek kadınlar kategorisinde altın madalya kazandım. Gerçekten çok mutluyum. Ekip olarak çok mutluyuz. Türk kadının gücünü gösterdiğimiz için ayrı bir mutluluk yaşıyoruz. Yarıştığımız alanda Azeri kardeşlerimizin desteği bizi çok mutlu etti. Emeği geçen, benimle birlikte olan, destekleyen, yanımda olan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *