Umut Öztürk Kimdir? Kaç Yaşlarında? Boyu? Evli mi?


Umut Öztürk kimdir, nereli ve kaç yaşlarında, boyu kilosu kaç, hangi takımlı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı hakemlerin yaşamını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ek olarak Umut Öztürk’ten söz edeceğiz.

Umut Öztürk Kimdir?

1983 senesinde İstanbul Şişli’de dünyaya gelen Umut Öztürk, Denizli bölgesi hakemleri arasnda yer almıştır. Mühendis olan Umut Öztürk, hakemlik mesleğine Sarayköy 1926 Futbol Kulübü-Antalyaspor AŞ. maçıyla başlamış ve karşılaşmada ikinci destek yargıcı olarak vazife almıştır. Birinci yargıcı olarak vazife almış olduğu ilk maç ise Utaş Uşakspor AŞ.- Afyonkarahisar karşılaşması olmuştur. Karşı karşıya gelme ev sahibi ekibin 8-0’lık üstünlüğü ile bitmiştir. Süper Lig kariyerine ise 2015 ve 2016 sezonunda adım atmıştır.

Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Yerbilim Mühendisliği bölümünden tamamlayan Umut Öztürk’ün anası Selanik göçmeni babası ise Orduludur. Babasının memuriyeti dolayısıyla çocukluk yıllarını İstanbul, Nevşehir ve Alaşehir benzer biçimde bölgelerde geçirmiştir. Askerlik vazifesini Şırnak’ta yerine getirmiş ve 24 yaşlarında evliliğe ilk adımını atmıştır. Umut Öztürk’ün bu evliliğinden üç evladı dünyaya gelmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun en oldukca süre verdiği hakemlerden önde gelen Umut Öztürk, derbilerde ve mühim maçlarda da süre almaktadır. Tecrübeli yargıcı Umut Öztürk aleyhinde dört gözle beklenen boyu kilosu kaç benzer biçimde soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak: transfermarkt.com.tr, 24 Kasım 2021Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *