‘Ünlülerin Hocası’ Salih Memişoğlu’nun niçin öldürülmüş olduğu ortaya çıktı! Şok detay…

İstanbul’da hayvanat bahçesinde Salih Memişoğlu’nun da aralarında bulunmuş olduğu 2 kişiyi öldürmüş olduğu ve 1 kişiyi de yaraladığı iddia edilen Mustafa Ö. ile kaçmasına yardım eden 4 şahıs adliyeye sevk edildi. Cinayetin daha öncesinden verilen 900 bin lira parayı kafi bulmayan şüphelinin daha çok para istemesi yüzünden meydana geldiği ileri sürüldü.

İstanbul Çekmeköy Çatalçeşme Mahallesi, 30 Ağustos Caddesi üstünde salı günü 13.30 sıralarında meydana gelen vakada Salih Memişoğlu, Ömer Faruk Varlıklı uğradıkları silahlı hücum sonucu vaka yerinde hayatlarını yitirmiş, Osman Özgölet  ağır yaralanmıştı.

Harekete geçen polis cinayetin hayvanat bahçesinde daha öncesinden işletmecilik meydana getiren Mustafa Ö. adlı şahıs tarafınca gerçekleştirdiğini tespit etti.

Ilkin yardım eden 4 şahıs yakalandı

Katliam Ofis Amirliği ekipleri vakayla ilgili başlattıkları soruşturmada ilkin Mustafa Ö.’nün kaçmasına yardım ettikleri iddiasıyla oğulları Ensar Ö.(47), Bayram Ö.(40), ile akrabaları Satılmış G.(52), Mehmet G.’yi (51) gözaltına aldı.

Yakalamaya gelen polisleri izlerken gözaltına alınmış

Polis şüphelinin yürüyerek uzaklaştığı bir kamera görüntüsüne ulaştı. Şüphelinin uzaklaştığı yerde oturan akrabalarının evleri tek tek tespit edildi. Şüpheliyi yakalamak için pusu hazırlığı yapılırken, takımlar kendilerini uzaktan izleyen bir kişinin varlığını tespit etti. Derhal süregelen operasyonda kaçmaya çalışan şüpheli Mustafa Ö. gözaltına alındı. Şüphelinin saklandığı evde meydana getirilen aramada vakada kullanılan 9 milimetre tabanca ele geçirildi.

Suçunu itiraf etti

Katliam Ofis Amirliği’nde sorgulanan şüpheli Mustafa Ö. suçunu itiraf etmiş olduğu açıklandı. İddiaya bakılırsa Mustafa Ö.’nün daha ilkin tesis içinde bazı mekanların işletmeciğini yapmış olduğu sadece beklediği kadar kazanamayınca işletmeleri iade etmeye karar verilmiş olduğu bildirildi.

Meydana getirilen antak kalma ile işletmeciğini yapmış olduğu yerlerden çıkma karşılığında 900 bin lira paraya anlaşan şüphelinin paranın son taksitini Ağustos 2020 tarihinde almış olduğu ve işyerinden ayrılmış olduğu tespit edildi.

Daha çok para istemiş

İşletmenin kar etmeye başladığını gören şüpheli Mustafa Ö’nün “Beni kandırdınız. Hakkımı yediniz.” diyerek yine para istemeye başladığı ileri sürüldü. Vaka günü bu mevzuda görüşeceğini söyleyerek Salih Memişoğlu’nun yanına geldiği öğrenildi. Şüpheli Mustafa Ö.’nün ifadesinde “hocam” diye hitap etmiş olduğu Salih Memişoğlu’ndan para istediğinde “Benim Allah’tan başka kimseye borcum yok. Anlaştık ve sen paranı aldın.” cevabı üstüne sinirlendiğini ve tabancasını çıkararak rastgele ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

Adliyeye sevk edildiler

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Mustafa Ö. katliam işlediği suçlamasıyla öteki şüpheliler ise yardım yataklık, suçun işlenmesine kolaylık gösterme iddiasıyla mahkemeye sevk edildiler.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *