Usta gazeteci Ünal Yiğitdinç, yaşamını yitirdi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Ünal Yiğitdinç’in ölümünün peşinden bir ileti yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

“Değerli meslektaşımız Ünal Yiğitdinç’i kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Ünal Yiğitdinç’in ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Ünal Yiğitdinç’in cenazesi, bugün (20 Aralık 2021 Pazartesi günü) ikindi namazının peşinden Bursa Yeşil Camisi’nden alınarak Emirsultan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Ünal Yiğitdinç kimdir?

1937 senesinde Bursa’da hayata merhaba dedi. Gazetecilik Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Mesleğe 1957 senesinde Tercüman Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Yaşam ve Ses dergileri ile Özgürlük Gazetesi, Yepyeni İstanbul Gazetesi, İzmir Tecim Gazetesi’nin Bursa Temsilciliği ve köşe yazarlığını yapmış oldu.

Çeşitli sivil cemiyet kuruluşlarından iktisat köşe yazarlığı ödülleri sahibi. “1980’den 2000’e Neler Oldu Neler”, “Sevda Tepesi” kitapları yayımlandı. Devamlı Basın Kartı sahibi olan Yiğitdinç evli iki çocuk babasıydı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *