Usta oyuncu Cynthia Harris, yaşamını yitirdi

Cynthia Harris, Broadway ve Broadway dışı yapımlardaki performanslarıyla tanınıyordu. 1993 senesinde kurduğu Actors Company Tiyatrosu’nun sanat yönetmeni ve kurucu ortağıydı.

Paul Reiser ve Helen Hunt ile beraber NBC’nin ‘lardaki popüler sitcom’unda yer aldı. Ek olarak dizinin 2019’daki hususi bölümününde yer edinen Harris, 1993 senesinde “Mad About You”nun ikinci sezonunda Sylvia Buchman rolüyle seyirci karşısına çıkmaya başlamış ve 71 bölümde görülmüştü.

Harris, ek olarak kariyerini beyaz perdeye taşıdı ve 1987’de “Üç Adam ve Bir Bebek” ve 1983’te “Reuben, Reuben” benzer biçimde filmlerde rol aldı.

Mad About You haricinde da TV’de yer aldı. 1979 mini dizisi “Edward & Mrs. Simpson”da Windsor Düşesi Wallis Simpson’ı canlandırdı. Emekleri için BAFTA Ödülü’ne aday yayınlandı.

Harris, 9 Ağustos 1934’te New York’ta hayata merhaba dedi. 1955’te Smith College’dan tiyatro ve edebiyat bölümünden mezun oldu. Sonrasında ise Meşhur oyunculuk koçu Lee Strasberg ile çalıştı. 1961’den 1972’de boşanana kadar tiyatro yapımcısı Eugene Wolsk ile evli kaldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *