Usta oyuncu Erol Keskin, yaşamını yitirdi

Meşhur tiyatro ve beyazperde sanatçısı Erol Keskin 89 yaşlarında vefat etti.

Sanatçı Müjdat Gezen, ‘Erol Keskin, Türk Tiyatrosu’nun oldukça kıymetli bir aktörü ve yönetmeniydi. MSM’nin oldukça kıymetli hocalarındandı. Tai Chi Chuan tekniğini okul derslerine koyan ilk hocadır’ dedi.

Erol Keskin‘in vefatını Oyuncular Sendikası, “Değerli üyemiz, meslektaşımız Erol Keskin’i kaybettik. Çok üzgünüz. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağ olsun.” mesajıyla duyurdu.

Oyuncu Işıl Yücesoy da Twitter hesabından, “Bir devre imza atmış, alabilmek isteyene öğretiler bırakmış sevgili Erol Keskin, yüreğimi acıttı veda edişin… Sevgili Suna başın sağ olsun. Ülke öyle değerlerini kaybediyor ki başımız sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Sanatçı Nilgün Belgün ise, Keskin’in vefatıyla ilgili “Erol Keskin’i kaybetmişiz çok üzüldüm. Değerli bir tiyatro adamıydı. Eşi sevgili Suna Keskin’e baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” dedi.

Oyuncu Gonca Vuslateri ise, “Tiyatro hayatın aynasıdır. Sizinle daima göz gözeyiz aynalarda. Şimdi sonsuzlukta. Canım hocam.” ifadeleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

Erol Keskin kimdir?

Usta oyuncu Erol Keskin, 1931’de İstanbul’da dünyaya geldi. Güzel Sanatlar Akademisi’nde iç mimarlık eğitimi alırken başladığı oyunculuk serüvenine tiyatro ve beyazperde oyuncusu, belgesel yapımcısı yönetmen ve senarist olarak devam etti.

Keskin, İstanbul Kent Tiyatrolarından yaş haddinden emekli olduktan sonrasında bir süre konuk oyuncu olarak sahneye çıkmaya devam etti.

İstanbul Kent Tiyatroları‘nda iki yıl genel sanat yönetmenliği de icra eden Keskin, 1966 ve 1967’de Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülünü, 20. İstanbul Film Festivali, 12. Orhan Arıburnu Ödülleri ve 23. Siyad Türk Sineması Ödülleri’nde en iyi adam oyuncu seçildi.

Keskin, bunların yanı sıra 2004’te 8. Afife Tiyatro Ödülleri’nde senenin en başarı göstermiş adam oyuncusu ödülüne kıymet görüldü. Sanatçı, 2013’te ise 17. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında Muhsin Ertuğrul Hususi Ödülü’nün sahibi oldu.

Çeşitli dizilerde de rol alan sanatçının eşi Suna Keskin de oyuncudur.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *