Usta oyuncu Kadir İnanır ameliyat oldu

Bir süredir Dalaman’da yaşayan beyaz perde sanatçısı Kadir İnanır, Cumartesi günü Ortaca’da yürüyüş esnasında rahatsızlanmıştı. Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan usta sanatçının beyninde pıhtı attığı tespit edildi. Sanatçının bilincinin açık olduğu durumunun kontral altında tutulduğu ve dirimsel tehlikesinin bulunmadığı açıklanmıştı.

Sözcü’de yer edinen habere nazaran, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Ahmet Kutluhan, İnanır’ın sıhhat durumunun iyi bulunduğunu ve nüzul riskinin olmadığını duyurmuştu.

Kadir İnanır’ın sıhhat durumu ile ilgili tedavi görmüş olduğu Pamukkale Üniversitesi’nden bu sabah yepyeni bir izahat yapılmış oldu.

Açıklamada, “Üniversite Hastanemizde tedavi altında olan değerli sanatçımız Kadir İnanırın klinik seyrinde bir sapma gözlenmesi üzerine akşam üzeri ameliyata alınmıştır. Ameliyat başarılı geçmiş olup, kendisinin yoğun bakımda tedavisi devam etmektedir” ifadeleri yer aldı.

“Her zaman söylediği gibi bu ülkeye büyük barış gelecek”

Yaşam arkadaşı Jülide Kaide ise, toplumsal medya hesabından yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Bildiğiniz benzer biçimde Kadir İnanır, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisine devam etmektedir. Hastalığın seyrinde yepyeni bir durumun gelişmesiyle, 21 Kasım Pazar günü gerçekleşen başarıya ulaşmış bir operasyonun peşinden, rutin kontrollerin yapılabilmesi için yoğun bakım ünitesine alınmıştır.

Ameliyat sonrası sıhhat durumunda negatif herhangi bir durum saptanmamıştır. Oldukca sevilmiş olduğu halkının, onun yanında bulunduğunu kalbinden hissettiğine inanırım. Zor bir durum fakat Kadir İnanır hepinizin bilmiş olduğu benzer biçimde tüm zorlukları aşacak güçte ve cesarettedir. Daima söylediği benzer biçimde bu ülkeye kesinlikle büyük “Barış” gelecek ve o günün sevincini tamamımız beraber yaşayacağız. Saygılarımla…”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *