Usta oyuncu Mustafa Dik’in 24 gün ilkin vefat etmiş olduğu ortaya çıktı

Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri sebebi ile Magazin topluluğunda “Felaket Tellalı” lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 78 yaşındaki emektar Yeşilçam oyuncusu Mustafa Dik’in 24 gün ilkin yaşamını kaybettiğini duyurdu.

“İşte Felaket Tellalı’nın önemi”

Ölüm haberinin 24 gündür duyulmaması dikkat çekerken “İşte Felaket Tellalı’nın önemi” diyen Akay, “Yeşilçam oyuncularından Mustafa Dik’i 24 gün ilkin 18 Mart 2021 Perşembe günü kaybetmişiz. Maalesef telefonuma gelen mesajlar yoğun olduğundan, 24 Mart’ta gelen bu bildiri oldukca aşağıda kalmış ve fark etmemişim.

Bugün eski mesajlarıma bakarken görünce, niçin vefat etti diye arama motorunda Mustafa Dik’in adını arattırdım sadece medyada yer almadığını ve asla kimse tarafınca duyulmadığını görünce daha da oldukca üzüldüm ve içime hicran oldu. Kendi kendime işte Yıkım Tellalı’nın önemi dedim ve derhal ölüm nedenini araştırdım. Bazı filmlerde başrolde de oynayan Mustafa Dik, senelerdir Tarsus’da bir huzurevinde kalıyormuş ve 18 Mart’ta aniden solunumu kesilmiş ve solunum arresti sebebi ile vefat etmiş.

Huzurevi yetkilileri Mustafa Dik’in kızlarına ulaşmış fakat gelecek durumda değiliz demişler ve bunun üstüne huzurevi çalışanı usta oyuncuyu sessiz, sedasız ve kimsesiz bir halde son yolculuğuna uğurlayarak, Tarsus Yepyeni Mezarlık’ta defnetmiş.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Dik kimdir?

1943 senesinde Tekirdağ’da dünyaya gelen Mustafa Dik, aralarında Bizlere Türk Derler, Ringo Gestapo’ya Karşı, İntikam Fırtınası, Mekansız Kurtlar, Yılmayan Şeytan, Sakar Şakir, Atla Gel Şaban, Düzmece Kabadayı, Umudumuz Şaban, Gerzek Şaban, Uç Güzel Güvercinim, Babanın Evlatları, Buyrun Cümbüşe şeklinde filmler de rol aldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *