Usta oyuncu Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi

Tiyatro ve beyaz perde oyuncusu Rasim Öztekin‘den üzücü haber geldi. 62 yaşındaki sanatçı, kalp krizi geçirdi. Öğle saatlerinde dostlarıyla mesajlaştıktan sonrasında fenalaşan ve kalbi duran Öztekin, Beykoz Devlet Hastanesi‘ne kaldırıldı. Oyuncu, meydana getirilen müdahaleler sonrasında hayata döndürüldü. Dr. Siyami Ersek Hastanesi’nde sevk edilen Öztekin’in sıhhat durumunun iyi olduğu açıklandı.

Birol Itimat’den izahat

Habertürk’te yer edinen habere bakılırsa, Yapımcı Birol Itimat, Rasim Öztekin’in son durumuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Değerli sanatçımız Rasim Öztekin bugün öğle saatlerinde evinde kalbiyle ilgili bir sıkıntı yaşadı. Hemen Beykoz Devlet Hastanesi Acil bölümüne kaldırıldı. Orada yapılan ilk müdahaleden sonra Siyami Ersek Hastanesi’ne getirildi. Şu an durumu iyi ama bir süre burada kontrol altında tutulacak. İnşallah kısa zamanda eskisinden daha sağlıklı olarak aramızda olacak.” dedi.

“Mazot aldım, yola devam”

Oyuncu Rasim Öztekin‘in 2018 senesinde kalp pili değiştirilmişti. Geçirdiği operasyon sonrasında hastane odasından paylaşımda bulunan Öztekin, şunları söylemişti:

‘Geçmiş olsun’ mesajları için oldukca oldukca teşekkürler. Benim ki mevcud pili değiştirmekti. Doğrusu mazot aldım, yola devam. Tanrı çaresiz hastalık vermesin. Çaresiz hastalığı olanlara Tanrı’tan şifa arzuluyorum.

“Yaşama daha da sıkı sarılmak lazım”

14 yıl ilkin kalp yetersizliği tanısı konan Öztekin, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yaşamdan hiçbir şekilde kopmamak, sıkı sıkıya sarılmak gerekiyor. Evet bazen ataklar olabiliyor, havanın durumuna bakılırsa bile nefesin bozulabiliyor. Bilhassa kış aylarında hava kirliliğinden nedeniyle nefes almakta güçlük çekebiliyorsun fakat derhal kendini bırakmamak, tam tersi esas bu sıralarda yaşama daha da sıkı sarılmak lazım.

Sözgelişi hastanedeyken hiçbir süre ‘Buradan çıkamayacağım’ korkusu duymadım. Hastanede hasta olarak değil de, sanki dinlenmeye otele gitmişim şeklinde hissettim ve kendimi en sevdiğim yer olan Ayvalık Cunda adasında hayal ettim. ‘Buradan çıkıp, oraya gideriz, orada şunu yaparız’ şeklinde şeyler vardı aklımda hep.”

“44 yaşında bu hastalığa yakalandım”

“Ben 44 yaşında bu hastalığa yakalandım” diyen usta oyuncu, “Çok erkendi baktığınız zaman. Tabii o yaşlarda yapabileceğim şeylerden maalesef erken koptum. Mesela eskiden arkadaşlarla toplanır, halı sahada maç yapardık. Kalp yetersizliği sonrasında halı saha maçlarında oynayamadım. Ben yapamadıklarımı bir kenara atıp, yapabildiklerimden veya yapabileceklerimden keyif almaya başladım” şeklinde konuşmuştu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *