Usta oyuncu Rasim Öztekin’den fena haber! Dirimsel tehlikesi var!

Tiyatro ve beyaz perdenin usta oyuncusu Rasim Öztekin, dün öğle saatlerinde fenalaştı. Kalp kriz sonucu kalbi duran 62 yaşındaki sanatçı, ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesi‘ne kaldırıldı.

Meydana getirilen müdahale sonrasında hayata döndürülen sanatçı, sonrasında İstanbul Tabip Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi‘ne sevk edildi.

“Durumu ciddiyetini koruyor”

Öztekin’in sıhhat durumu ile ilgili hastanenin başhekimi Prof. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları yapmış olduğu açıklamada şunları söylemiş oldu:

* Sayın Rasim Öztekin dün öğle saatlerinde evinde fenalaşması üstüne eşi tarafınca ilk müdahalesi yapılarak 112 ekiplerimize haber verilmiş. 112 ekipleri tarafınca yerinde müdahalesi meydana getirilen hasta en yakın Beykoz Devlet Hastanesi’ne götürülmüş.

* Beykoz Devlet Hastanesi’nde ek müdahaleleri meydana getirilen hastanın kardiyak durumunun stabilleşmemesi üstüne hastanemiz ile kontağa geçildi ve hastanemize getirildi.

* Dün öğlen saat 15.30 sıralarında hastanemizin acil servisine getirilen, daha evvelde kardiyak problemleri sebebiyle tedavi alan hastayı acilen ameliyata aldık.

* Ameliyathanede suni kalp destek aleti, geçici kalp destek aleti ekmo dediğimiz aleti bağladık.

* Ekmo aleti eşliğinde hastayı koronel anjiyografi ünitemize aldık. Koronel anjiyografi ünitesinde tıkanmış olan damarına da stent uygulaması yapılmış oldu. Hasta bu haliyle yoğun bakıma alındı.

* Yoğun bakımda şu an ekmo aleti, intraortik balon desteğiyle entübe olarak takip edilmekte. Hastanın dirimsel tehlikesi bulunmakta ve durumu ciddiyetini korumaktadır. Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *