Usta oyuncu Yılmaz Yürekli yaşamını yitirdi

Dün gece Instagram’da Meşhur sanatçı Ayşe Mine ile canlı gösterim meydana getiren ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, canlı yayında Yeşilçam’ın usta adı Yılmaz Yürekli’un 26 Mart 2021 Cuma günü vefat ettiğini deklare etti.

Canlı yayını izleyenlerden Onur Akay’a gelen, “Neden vefat edenlerden önceden haberi oluyor, bu durum onda üzüntü veriyor mu?” sorusu sonrası Onur Akay, “Yeşilçam’ın bir usta ismi bugün toprağa verildi, kimsenin haberi yok, Ayşe abla biliyor musunuz? Dün vefat etti ve ben bunu dün yazamadım. Başka türlü bir işim vardı. Yazamadığım için kimsenin haberi yok. Şimdi yazmasam kimse bunu yazmayacak.” ifadelerini kullandı.

Ayşe Mine ise yapmış olduğu yorumda, “Ne kadar sevap kazandığını biliyor musun? Ne kadar dua kazandığını biliyor musun? Onlar bir sanatçı. Veda edenler, ebediyete göçenler sanatçılar. Onlar için bir yazı yazılması, magazinde yer bulması ailesi ve arkasındakiler için, bıraktıkları için bir onur, bir şereftir. Bunu sen yapıyorsun, diğerleri de yapmadığı için onlar da utansınlar yani.” dedi.

Akay, Yılmaz Yürekli’la ilgili şöyleki konuştu:

“Cesur Yılmaz diye de bilinir Yılmaz Cesur diye de bilinir. Başrol oyunları oldu, birçok filmde oynadı, TRT’de dizilerde oynadı. Bugün Ayazağa Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı. Bütün sevenlerine başsağlığı dilerim. Kandil gecesi uğurlandı.”

27 Mart Tiyatrolar Günü’nde son yolculuğuna uğurlanan usta oyuncunun ölüm sebebi ile ilgili data verilmedi.

Yılmaz Yürekli Kimdir?

14 Mayıs 1951 senesinde Elazığ’da doğan Yılmaz Yürekli, 1970’li yıllarda Yeşilçam’a girdi ve birçok isimle film çekti.

Dizilerde de rol alan ve başrol oynadığı filmleri de olan Yılmaz Yürekli’un oynadığı filmler içinde Darbe, Yazgı Çıkmazı, En Büyük Babam, Sözde Kızlar, Yaşamadım ki, Yıkıla Yıkıla, Sülün Osman, Köy Kabadayıları, Yeter Be, Gelin Kayası, Gölet, Çoban Yıldızı, Dilekçe, Son Cellat, Dökülen Yapraklar, Beyaz Diken, Bir Şenliktir Yaşamak, Zehirli Çiçek, Son Yolcu, Beni Bensiz Yargılama ve Janjan benzer biçimde filmler var.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *