Usta sanatçı Ayla Karaca, koronavirüse yenik düştü

Duyurduğu ölüm ve hastalık sebebi ile Magazin topluluğunda “Felaket Tellalı” lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, usta oyuncu Ayla Karaca’nın yaşamını kaybettiğini duyurdu.

Akay, “Ünlü oyuncu Ayla Karaca’yı kaybettik. 18 Mart 2021 Çarşamba günü İzmir’de 87 yaşında vefat eden Ayla Karaca, Yabancı Damat dizisinde Eleni karakterini canlandırmıştı. Asıl adı Atina Miloharakti olan Ayla Karaca, uzun zamandır bakımevinde kalıyordu ve maalesef korona virüse yenik düştü. Cenazesi yarın 22 Mart 2021 Pazartesi günü saat 12:00’da Uzunçayır Rum Ortodoks Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek. Sevenlerine sabır dilerim.” ifadelerini kullandı.

Ayla Karaca Kimdir?

1933 senesinde İstanbul Kurtuluş’ta dünyaya gelen Ayla Karaca, ilk olarak 1944’te Ses Tiyatrosu’nda Kapan adlı piyesle oyunculuğa başladı. Okumuş olduğu bir Rumca şarkı ile tanınırlığı arttı.

Muammer Karaca grubunun esas kadrosunda yer aldı. Bir Anadolu turnesinde arkadaşlarının verdiği Ayla adı ve Muammer Karaca’dan almış olduğu soyadı ile Ayla Karaca sahne adını aldı.

Fazlaca sayıda tiyatro oyununda rol alan sanatçı Ayşe’nin Duası, Yavuz Sultan Selim ve Yeniçeri Hasan, Sürgün, Lale Devri, Barbaros Hayrettin Paşa benzer biçimde oldukca sayıda filmimizde ve tv dizilerinde de rol aldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *