Usta tiyatrocu Cemal Uçarman’a komşusu keserle hücum etti

Çeşitli kurumlarda uzun süre vazife meydana getiren ve sanat atölyesi kuran Cemal Uçarman, kısa süre ilkin Almanya’dan izinlerini geçirmek suretiyle gelen komşuları Ahmet B. ile Firuzköy Mahallesi‘ndeki evin bahçe sınırının tespit edilerek duvar örülmesi mevzusunda görüştü.

Uçarman, komşusu Ahmet B.’ye kadastroya giderek arazi tespiti yaptırmayı ona gore ortak duvar örülmesini önerdi. İddiaya gore, bu konuşmadan 1 gün sonrasında Ahmet B., bahçede görmüş olduğu Cemal Uçarman‘ın yaşlı anası Teri ve babası Rıza Uçarman ile tartıştı.

Keserle sanatçının yüzüne vurdu

Bağrışma üstüne 2 kattan oluşan evden bahçeye inen Cemal Uçarman, komşusunun taş atıp sövgü ettiğini, araya girmeye çalmış olduğu sırada Ahmet B’nin yüzüne keserle birkaç kez vurduğunu söylemiş oldu. Taraflar, araya girenler tarafınca ayrılırken polis çağrıldı. Birbirlerinden suç duyurusunda bulundu.

“Sizi burada yaşatmayacağım”

Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi‘ne polis tarafınca götürülen Cemal Uçarman‘ın yüzünde alt dudağında, sağ göz dış kenarında darbe izleri olduğu ve çenesinde 3 diş kaybı olduğuna dair rapor verildi. Firuzköy Polis Merkezi’nde ifade veren Cemal Uçarman, komşusu Ahmet B.’nin kızı Emek’e “Defolun gidin sizi burada yaşatmayacağım” şeklinde tehdit ettiğini ileri sürdü.

Soruşturma başlatıldı

Dini inancı sebebiyle hakarete de uğradığını belirten Uçarman, “Ahmet B.’den ve eşinden şikayetçiyim. Eşi bize taş attı” dedi.

Polis ‘Kasten yaralama, hakaret ve tehdit’ suçundan soruşturmaya başladı. Yüzünden yaralanan ve dişleri kırılan Cemal Uçarman, “Duvar örülmesine itiraz etmedik. Duvar parasını beraber karşılamayı önerdik. Ortada nefret problemi var. 90 yaşındaki insanları taşlamak ne demek? İtiraz eden yok. Kimsenin 1 gram toprağına tenezzül eden insanoğlu değiliz dedi.

Anne Teri Uçarman ise Firuzköy’de 40 yıldan bu yana oturduklarını inançları sebebiyle bugüne dek sorunla karşılaşmadıklarını belirtti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *