Usta yönetmen Feridun Kete yaşamını yitirdi

Bodrum’a bağlı Yalıkavak Mahallesi‘nde yaşayan ve iki ay ilkin hususi bir hastanede solunum yetmezliği sebebiyle yoğun bakıma alınan İzmirli Meşhur yönetmen evli ve iki çocuk babası Feridun Kete (77), tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

“Bize anılarıyla yaşamak kaldı”

Kete’nin bir ay yoğun bakım ünitesinde tedavi gördükten sonrasında düzgüsel odaya çıktığını belirten Mualla Kete, “Eşim bir ay yoğun bakımda kaldı ardından solunum yetmezliği rahatsızlığını atlatarak normal odaya çıkmıştı, durumu iyiye gidiyordu. Ancak bu sabaha karşı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Çok üzüntülüyüz, acımız büyük. Türk sinemasına yıllarını vermişti, bize anılarıyla yaşamak kaldı” dedi.

Mualla Kete doktorların kendisinin de hastaneden ayrılmasına izin vermediklerini söylemiş oldu. Kete’nin iki çocuğunun Bodrum’a gelmek suretiyle yola çıkmış olduğu, cenazesinin de vasiyeti üstüne pazartesi günü İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

Yeşilçam’da yüzlerce filme imza atmıştı

1965-66 yıllarında Yeşilçam’ın Meşhur yıldızı Neriman Köksal ile kısa bir evlilik meydana getiren ve 15 yıl ilkin Bodrum’a yerleşen Feridun Kete, Erdem, Süper Hanım, Tehlikeli Adam, Oğulcan, Konyakçı, Azrail, Acı Yazgı, Umutların Ötesi, Düşte Gör başta olmak suretiyle 100’ün üstünde filmin yönetmenliğini yapmıştı.

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *