WhatsApp çoklu aygıt her insana açıldı

WhatsApp, çoklu aygıt desteğini bütün Android ve iOS kullanıcılarının erişimine açtı. Özellik şimdiye kadar sınırı olan sayıda kullanılabiliyordu. Bugünden itibaren tüm akıllı telefonlara erişimi genişleten mesajlaşma platformu, kullananların aynı anda dört cihazda hesaplarını aktifleştirmelerine izin verdi.

Çoklu aygıt özelliği, WhatsApp’ı akıllı telefon olmadan bilgisayarda çalıştırmak isteyenlere hitap ediyor. Evvel hesabınızı WhatsApp Web‘de kullanabilmek için, bilgisayarınızın ve telefonunuzun internet ile senkronize olması zorunluydu. Ancak çoklu cihaz bunu değiştirdi. WhatsApp Web’i kısmen bağımsız bir platforma dönüştürdü.

WhatsApp çoklu aygıt iyi mi kullanılır?

Shift Delete’in haberine nazaran, geçtiğimiz günlerde WhatsApp Web de yenilendi. Şirket uygulamanın hem tarayıcıdan ulaşılabilen hem de mağazadan yüklenebilen sürümlerini çoklu cihaza hazır hale getirdi. Yepyeni özelliği akıllı telefonunuzda aktifleştirmek için aşağıdaki adımları takip edin:

•WhatsApp’ı açın.

•iPhone için: Sağ alt köşedeki Ayarlar simgesine tıklayın ve Bağlı cihazlar’a girin.

•Android için: Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın ve Bağlı cihazlar’a basın.

•‘Çoklu Cihaz Beta Programı’ seçeneğine tıklayın.

•Programa katılmak isteyip istemediğiniz soran bir uyarı penceresi açıldığında, işlemi onaylayın.


WhatsApp çoklu aygıt beta programına katıldıktan sonrasında, bilgisayarda mevcut WhatsApp Web oturumlarınız kapatılacaktır. ‘Bağlı cihazlar’ kısmına girip parmak izi yada Face ID doğrulamasını yapın ve QR kodunu tekrardan okutun. WhatsApp Web, ana telefonunuzdaki mesajları otomatikman bilgisayara aktaracak.

Bilgisayar ile telefonunuzu senkronize etme derdi olmadan WhatsApp Web’i kullanabilirsiniz. Ana aleti tamamen kapatsanız yada web bağlantısını kesseniz dahi, WhatsApp’ı bağladığınız bilgisayarda kullanmaya devam edebilirsiniz.

Unutulmaması ihtiyaç duyulan kurallar

WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz. Sadece WhatsApp hesabınıza tek seferde yalnızca bir tane telefon bağlayabilirsiniz. Çoklu aygıt desteği, akıllı telefon zorunluluğunu tamamıyla ortadan kaldırmadı. Telefonunuzu 14 günden uzun bir süre süresince kullanmadığınız takdirde, WhatsApp bağlı cihazlarınızın bağlantısını kesecek.

Bunlara ek olarak WhatsApp çoklu aygıt şimdilik şunları desteklemiyor:

•Birincil cihazınızın iPhone olması durumunda, ikincil cihazlardaki sohbetleri temizleme yada silme

•Telefonlarında WhatsApp’ın fazlaca eski bir sürümü yüklü olan kişilere bildiri gönderme yada bu kişileri arama

•Tablet kullanma

•İkincil cihazlarda mevcut konumu görüntüleme

•İkincil cihazlarda toplu bildiri listeleri oluşturma ve bu tarz şeyleri görüntüleme.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *