WhatsApp, ‘son görülme’ özelliğinde değişikliğe gidiyor

WhatsApp, yepyeni güncellemesi ile ‘son görülme’ özelliğinde değişikliğe gideceğini deklare etti. Gizlilik ayarlarında yepyeni bir düzenlemeye gitme sonucu alan WhatsApp, Android ve iOS’te beta olarak bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Buna gore, dünya genelinde ortalama 1,6 milyar kullanıcıya haiz olan WhatsApp’ta kullanıcılar; ‘son görülme’ hususi durumunu 4 değişik şekilde kullanabilecek.

Kara sıralama yapılabilecek

Son görülme özelliği, ‘Herkes’, ‘Kişilerim’ ve ‘Kimse’ haricinde ‘Kişilerim hariç’ seçenekleri ile kullanıcılara sunulacak. Bu ‘kara liste’ye eklediğiniz kişiler, son görülme saat ve tarihinizi göremeyecek.

Bununla beraber, profil fotoğrafı ve aleyhinde durum güncellemeleri için de benzer bir özelliğin devreye alınması planlanıyor. Bu sayede, kullanıcılar, gene ‘kara liste’ye aldıkları kişilerden profil fotoğraflarını ve durum güncellemelerini gizleyebilecek.

WABetaInfo tarafınca WhatsApp’ın son sürümüne ilişkin görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde, İOS için gizlilik ayar güncellemeleri göze çarparken, aynı özelliğin Android için ne vakit uygulamaya konulacağı merak mevzusu…

1 Kasım son gün

WhatsApp geçtiğimiz hafta da  1 Kasım’dan itibaren eski Android ve İOS modelleri için güncelleme çıkarmayacağını açıklamıştı.

Buna gore WhatsApp’ın kullanılmayacağı telefonlar:

Samsung Galaxy S3 Mini, Trend II, Trend Lite, Core, Ace 2

LG Optimus F7, F5, L3 II Dual, F7 II, F5 II

Sony Xperia

Huawei Ascend Mate and Ascend D2

Apple iPhone SE, 6S, and 6S Plus   olarak açıklandı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *