WhatsApp’a 3 mavi tik özelliği mi geliyor? Izahat var!

2014 yılının Şubat ayında ortalama 20 milyar dolar bedelle Feysbuk (Meta) tarafınca satın alınan WhatsApp, son dönemlerin en hareketli periyodunu geçirdi. 2021 senesinde birçok değişik platformda, daha ilkin olmadığı kadar değişik yenilikler geliştiren Meşhur mesajlaşma uygulamasının ‘üç tik’ özelliği üstünde çalmış olduğu iddia ediliyor. Peki bu iddiaların bir dayanağı var mı? İşte detaylar…

WaBetaInfo, WhatsApp iddiasını yanıtladı

WhatsApp, geçtiğimiz yıl içinde hem mobil platformlarda Android ve iOS kullanıcıları için hem de masaüstü / web uygulamalarıyla oldukça mühim yeniliklere imza attı. Gizlilik ayarları mevzusunda daha ilkin asla olmadığı kadar sık güncelleme sunan şirket, bununla beraber mesajların silinme süresi, bilgisayar üstünden de çıkartma oluşturabilmek benzer biçimde irili ufaklı birçok yeniliği kullanıcılarla buluşturdu.

Meşhur mesajlaşma uygulamasının dünya çapındaki popülaritesi, dedikoduları ve yakında gelebileceği konuşulan özelliklerin sık sık konuşulması benzer biçimde durumları da bununla beraber getiriyor.

Geçtiğimiz yıl içinde sık sık konuşulan ve WhatsApp’ta bazen üç mavi tik olduğu ve bunun yollanan mesajın hükümet / güvenlik güçleri tarafınca okunduğu anlamına geldiği benzer biçimde çeşitli iddialar da ortaya atılmıştı. WhatsApp, mevzuyla ilgili artan şüpheler sonrasında bu şekilde bir özelliğin uygulamada yer almadığını açıklamak mecburiyetinde bırakılmıştı.

Son olarak geçtiğimiz günlerde yepyeni bir ‘üç tik’ iddiası daha geldi. İnternette dilden dile yayılan dedikoduya gore eğer kullanıcılar mesajlarında iki yerine üç mavi tik görürlerse, bu konuşmanın ekran görüntüsünün alındığına işaret ediyor olacaktı. Hatta kimi kullanıcılar, bu özelliğin beta sürümüyle gelmeye başladığını dahi söylemiş oldu.

Mevzuya son nokta, WhatsApp için gelen en küçük güncelleme ve yenilikleri bile anı anına takip eden WABetaInfo’nun toplumsal medya hesabı tarafınca konuldu. WABetaInfo, WhatsApp’ın bu şekilde bir yenilik üstünde çalışmadığını ve haberinlerin yalan bulunduğunu doğruladı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *