WhatsApp’a yepyeni özellik geliyor! İlk kullanacak cihazlar belli oldu!

2009 senesinde kurulduktan sonrasında 2014 senesinde Feysbuk tarafınca satın alınan WhatsApp ile ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı… Internasyonal teknoloji şirketleri ve medya kuruluşları WhatsApp’a yepyeni özellikler geleceğini duyurdu.

WhatsApp’ın bilhassa toplumsal paylaşım platformu Snapchat’in geliştirdiği ve kısa sürede oldukça popüler olan “fotoğraf ve mesajların belirli bir süre içinde silinmesi” ile ilgili emek harcamalar yürüttüğü açıklandı.

“Snapchat gibi olacak”

WhatsApp üstüne toplumsal medyada paylaşımlarda bulunan WABetaInfo isminde haber sitesi, “WhatsApp şu an kendi kendine silinen mesajlar ve fotoğraflarla ilgili bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Böylelikle rakibi Snapchat’in kullandığı özellikle fotoğraf ve videolar belirli bir süre içerisinde silinebilecek” yorumunu yapmış oldu.

Öte taraftan WhatsApp’ın fotoğraflardan ve videolardan ekran görüntüsü alınması durumunda karşı tarafa bir bildirim göndermeyeceği de kaydedildi.

Android’de kullanılabiliyor

İngiliz tabloid basınında geniş yankı uyandıran bu gelişmenin hemen hemen kontrol aşamasında olduğu açıklandı.

WhatsApp’ın bu güncellemeyi şimdilik Android işletim sistemine haiz cihazlarda kullanacağı açıklandı. Beta aşamasındaki güncellemeyi Android işletim sistemine ilişkin cihazların kullanabileceği açıklandı.

Bu güncellemenin Apple’a ilişkin cihazlara ve masaüstü bilgisayarlara gelip gelmeyeceği ile ilgili bir izahat yapılmadı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *