WhatsApp’ın 2022’de piyasaya sürülmesi beklenen 6 yepyeni özelliği sızdı

WABetaInfo, Android ve Apple iOS platformlarına gelecek WhatsApp güncellemesiyle birkaç yepyeni özelliği kullanıma sunacağını bildiriyor. Bu özelliklerin bir kısmı WhatsApp beta programına kayıtlı olan kullananların kullanımına sunulurken, bir kısmı da dışarıya sızan bilgilerde içeriyor.

Yakında bütün kullanıcılara sunulması beklenen uygulamanın yepyeni özellikleri şu şekilde:

Birden fazla cihazda kullanabilme

Son zamanlarda, platform bütün beta kullanıcıları için çoklu aygıt özelliği ekledi. Bu özellik, ana akıllı telefonda bağlantı olmasa bile kullananların platforma birden fazla aygıt üstünden erişmesine olanak tanıyor. Kullanıcılar, tek bir WhatsApp hesabını dört tane cihaza bağlayabilecekler.

Kaybolan mesajlar için süre güncellemesi

WhatsApp, geçen yıl kaybolan mesajlar hususi durumunu tanıttı. Bu özellik, kullananların belirli bir süre sonrasında kaybolan mesajlar göndermesine olanak tanıyor. Beta güncellemesi ile şirket, özellik için 90 gün ve 24 saat seçenekleri ekledi.

Son görülme ve profil fotoğrafı şeklinde kişisel bilgilerde daha çok denetim

Bu özellik, kullananların WhatsApp’ta son görülme, durum, profil fotoğrafı ve aleyhinde açıklamasını kimlerin görebileceğini denetim etmelerini sağlayacak. Uygulama aslına bakarsan Hepimiz, Kişilerim ve Asla Kimse şeklinde seçenekler sunuyordu, sadece yepyeni bir seçenek eklemeyi planlıyor. Kullanıcılar, yepyeni seçenekle birlikte data paylaşmak istemedikleri kişileri seçebilecekler.

Mesajlara tepki bırakabilme

WhatsApp, Instagram ve Feysbuk Messenger’a benzer şekilde mesajlara tepki vermeyi getirecek. Bu bilhassa, kullananların tepki vermek istedikleri mesaja dokunup basılı tutmaları ve arkasından parmaklarını uygun emojiye sürüklemeleri kafi olacak.

Sesli mesajlar gönderilmeden ilkin dinlenebilecek

Yepyeni özelliklerden biri de kullanıcılara, sesli mesajlarını göndermeden ilkin dinleme imkânı sunulacak olması. Kullanıcılar sesli mesajı süratli bir halde dinleyebilecek ve kaydedilen sesli mesajı beğenmezlerse silebilecekler.

Instagram Reels gelebilir

WABetaInfo’ya gore, söyleşi platformu Instagram Reels’i de içerebilir. Reels’in WhatsApp uygulamasında hususi bir alana haiz olacağı düşünülüyor. WhatsApp’ı odağına alan internet sayfası WABetaInfo’ya gore yenilik ve değişikliklerin bir çok Feysbuk’un; yepyeni adıyla Meta’nın bütün toplumsal medya platformlarını birleştirme stratejisi ile paralellik taşıyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *