WhatsApp’ta süreli mesajlar için yepyeni dönem

WhatsApp‘ın süreli mesajlar özelliği bir süre ilkin yayına alınmıştı. Kullanıcılar, süreli mesajlar hususi durumunu etkinleştirerek WhatsApp üstünden süreli ileti gönderebiliyor. Bu özellik etkinleştirildiği süre sohbette yollanan yepyeni mesajlar yedi gün sonrasında kayboluyor. Süreli mesajlar etkinleştirilmeden ilkin yollanan yada alınan mesajlar bu seçimden etkilenmiyordu.

Haber Global’in haberine gore, WhatsApp 7 gün olan silme süresine yepyeni opsiyonlar eklemeye hazırlanıyor. WABetaInfo’nun WhatsApp’ın beta 2.21.200.11 sürümünde keşfettiği değişikliğe gore süre seçeneği 3’e çıkıyor.

Buna gore kullanıcılar süreli ileti gönderirken 24 saat, 7 gün ya da 90 gün seçeneklerinden birini tercih edebilecek. Özellik hemen hemen kontrol aşamasında ve ne süre bütün kullanıcılara sunulacağı bilinmiyor.

Süreli ileti iyi mi etkinleştirilir?

Bireysel bir sohbette her iki kullanıcı da süreli mesajları etkinleştirebilir. Bu özellik etkinleştirildiğinde, sohbetteki mesajlar yedi gün sonrasında kaybolur.

1- WhatsApp sohbetini açın.

2- Kişinin adına dokunun.

3- Süreli mesajlar’a dokunun.

4- Sorulursa DEVAM’a dokunun.

5- Açık’ı seçin.

Süreli mesajlar iyi mi dönem dışı bırakılır?

Her iki kullanıcı da istediği süre süreli mesajları dönem dışı bırakabilir. Bu özellik dönem dışı bırakıldığında, sohbette yollanan mesajlar artık kaybolmaz.

1- WhatsApp sohbetini açın.

2- Kişinin adına dokunun.

3- Süreli mesajlar’a dokunun.

4- Sorulursa DEVAM’a dokunun.

5- Kapalı’yı seçin.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *