WhatsApp’tan 4 bomba yepyeni özellik! Çevrimdışı mesajlaşmak da mümkün olacak!

Meta çatısı altında etkinlik gösteren anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, web (masaüstü) versiyonu için uygulamaya geçecek dört yepyeni hususi durumunu duyurdu.

Foto düzenleyici

WhatsApp’a gelen özellik ile beraber uygulamaya masaüstünden girildiğinde fotoğrafın üstüne yazı yapıştırılıp fotoğraf düzenlenebilecek. Bu özellik daha ilkin mobil versiyonda kullanılırken, ilk kez masaüstü versiyonda kullanıma sunuldu.

Çıkartma önerisi

Uygulamaya gelen bir öteki özellik ise, kullananların mesajlaşma esnasında konuşma metnine uygun olarak çıkartma önerisi alabilmesi oldu. Kişiler konuşmaları esnasında tavsiye edilen sticker’ı (çıkartma) seçerek daha süratli yazışabilecek.

Web sürüme uçtan uca şifreleme

WhatsApp’a gelen son özellik ise, mobil uygulamada gelen uçtan uca şifreleme yönteminin masaüstü versiyonda da faaliyete geçmesi olarak açıklandı. Bu bilhassa birlikte WhatsApp, masaüstü sürümünde gelen bağlantı linklerinin önizlemesini kullanıcılarına sunarken, kişilerin bağlantıya tıklamadan ilkin data almasına olanak tanıyacak.

Çevrimdışı mesajlaşma özelliği

Bununla beraber kullanıcılar artık telefonlarını çevrimiçi tutmak zorunda kalmadan ileti gönderip, alabilecekler.

‘Herkes için sil’ sınırsız olacak

Gelen güncellemeler ile beraber mesajlaşma uygulamasının kısa sürede sohbetlere ‘Herkes için sil’ hususi durumunun süresini sınırsız yapacağı belirtiliyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *